Ömer Furkan KESİKBAŞ

img

Dış İlişkiler Komisyon Başkanı

Ömer Furkan KESİKBAŞ
 • 1985 yılında Bursa’da doğdu. 

  İlkokul eğitimini Bursa Ali Osman Gür ilköğretim okulu, ortaokul ve lise eğitimini Bursa İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesinde tamamladı., Lisans eğitimini Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nde İngilizce Uluslararası İlişkiler Bölümünde tamamladı.

   

  Evrensel Sevgi ve Kardeşlik Derneği’nde(ESKAD) sırasıyla Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Tanıtım Birim Başkanlığı, Lefkoşa Şubesi Tanıtım Komisyon Başkanlığı, ESKAD Ada Yönetiminde Tanıtım Komisyon Başkanlığı ve Halkla İlişkiler Komisyon Başkanlığı görevlerini icra etti.

   

  Yüksek Lisans eğitimini Danimarka’nın Syddansk Unıversıtet Campus Sønderborg ve Almanya’nın Universität Flensburg (EUF) ve Almanya’nın Flensburg üniversitesi bünyesinde eğitim veren Internationale Institut für Management und ökonomische Bildung (IIM)’da tamamladı. Bu süreçte IGMG bünyesinde muhtelif görevler aldı.

   

  Hak-İş Konfederasyonu Genişletilmiş Başkanlar Kurulu üyeliği ile Öz-İletişim İş Sendikasında Teşkilatlanmadan sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı vazifelerini icra etti.  

   

  AGD Ankara Gölbaşı İlçe Başkanlığı, AGD Genel Merkez Başkanlık Divanında Akademik Çalışmalar ve Lisansüstü Eğitim Komisyon Başkanlığı görevlerini ifa etmiştir.

   

  2018 yılı itibariyle AGD Genel Merkez Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı ile Uluslararası Gözlem ve Stratejik Araştırmalar Merkezi - UGSAM Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini yürütmektedir.

   

  İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesinde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında doktora tez çalışmasına devam eden Kesikbaş, ileri düzeyde İngilizce, başlangıç düzeyinde Almanca bilmektedir. 

  Evli ve bir çocuk babasıdır.