» Anasayfa / » Üç hafta süren Bölgesel Teşkilat Eğitimleri Samsun, Erzurum, Şanlıurfa, Konya, İzmir ve Kocaeli'de gerçekleştirildi.

Üç hafta süren Bölgesel Teşkilat Eğitimleri Samsun, Erzurum, Şanlıurfa, Konya, İzmir ve Kocaeli'de gerçekleştirildi.

Coğrafyamızdaki ABD, İngiltere ve Fransa’nın varlığını sorgulamıyoruz…

 

Bölgesel Teşkilat Eğitim toplantılarında konuşan Genel Başkanımız Sayın Salih Turhan  coğrafyamızda uygulanan ılımlı İslam projesine dikkat çekti. Turhan, “Ilımlı İslam; Kapitalizm ile yani faize dayalı küresel ekonomik sistemle barışık İslam’dır.  ABD, AB ve İsrail ile NATO ile barışık İslam’dır. Bunun sakallı cübbeli ya da sakalsız kıravatlı olması bu hakikati değiştirmez” diye konuştu.

 

Üç hafta süren Bölge Teşkilat Eğitmeleri Samsun, Erzurum, İzmir, Şanlıurfa ve Kocaeli’nde gerçekleştirildi. Eğitimlerde üniversiteler, liseler, iman hatipler, ortaokullar komisyonları yer aldı. Eğitimlere Din-Bir-Der Genel Başkanı Muhittin Hamdi Yıldırım, AGD Genel Başkan Yardımcıları Muammer Bilgiç, Ömer Faruk Yazıcı, Muhammet Ali Aydın, Yavuz Selim Dumangöz ve İbrahim Önal konuşmacı olarak katıldı. Toplantılarda gençlere teşkilat eğitimleri verildi. Üç hafta süren bütün toplantılara AGD ve MGV Genel Başkanı Salih Turhan katılarak konuşma yaptı.

 

İSLAM TAHRİF EDİLMEYE ÇALIŞILIYOR

Vicdanlarda yer bulmayan bir takım şiddet olaylarının faillerinin cihatçılar olarak nitelendirilmesinin İslam’ın bütününü tahrif etmeye yönelik sistemli bir hareket olduğunu tarif eden Turhan, “Bu coğrafyada ve Avrupa’da ya da Amerika’da sivillere yönelik terör ve şiddet olaylarında yer alan unsurların bizzat Batı menşeli yöntemlerinin İslam ve cihatla ilintilendirilmesi kirli bir tuzağın, emperyalist pis bir oyunun parçalarıdır. Başta ABD, İngiltere ve Fransa olmak üzere zengin bir azınlığın kapris ve tutkularına esir olmuş ülke yönetimleri, her türlü ekonomik, kültürel ve sosyal mekanizmaları ile Dünya’nın birçok yerini olduğu gibi İslam coğrafyasını da sömürmekte, bu sömürünün devamını da bu coğrafyalardaki askeri varlıklarıyla teminat altına almanın hesapları içerisindedirler” diye konuştu.

 

SON ON DÖRT YILDIR EN ÇOK KAZANAN SEKTÖR BANKALAR

“Bugün bu ülkede yaşanmakta olan süreç kelimenin tam anlamıyla ılımlı İslam sürecidir” diye konuşan Turhan şunları kaydetti: “Başörtüsü serbest, imam-hatip ortaokul ve liseleri her yerde açılıyor, Kuran-ı Kerim seçmeli ders, okullarda Osmanlıca eğitimi verilebiliyor, TRT’de başörtülü spikerler çalışıyor,  Milli Eğitim Müdürleri, Şube Müdürleri, Okul Müdürleri çoğunlukla ilahiyatçılardan seçiliyor, Umre’ye gidenlerin sayısında patlama var ve Hac ibadeti için Müslümanlar kuyrukta. İşte bu ülkede son on dört yıldır en çok kazanan sektör bankalar. Ve fakat düşük oranda faiz çoğunluğun kalbinde bir sıkıntı oluşturmuyor. Aynı şekilde bu ülke bir NATO üyesi. ABD, İngiltere ve Fransa ile birlikte sınır ötesi operasyonlar imza atıyor.  Irak’ta, Libya’da, Yemen’de yaşanılan süreç çoğunluğun kalbinde bir sıkıntı oluşturtmuyor. Suriye bu hale nasıl getirildi? O ülkedeki taşeron örgütler kimler tarafından finanse ediliyor? Bu çoğunluğun kalbinde bir sıkıntı oluşturmuyor.”

 

COĞRAFYAMIZ ILIMLI İSLAM PROJESİNE ÇEKİLİYOR

 

Coğrafyamızda ılımlı İslam projesinin uygulandığına dikkat çeken Turhan “Şimdi Ilımlı İslam nedir? Kapitalizm ile yani faize dayalı küresel ekonomik sistemle barışık İslam’dır.  ABD, AB ve İsrail ile NATO ile barışık İslam’dır. Bunun sakallı cübbeli ya da sakalsız kıravatlı olması bu hakikati değiştirmez. Şimdi bir takım hocalarımız var.  Yıllardır gecelerini gündüzlerine katmışlar, okumalar yapmışlar. Yapmışlar da n’olmuş? Tam da ılımlı İslam’ın merkez üssü olmuşlar. Allah şuur versin, feraset versin. Bu ABD ile birlikte hareket etmenin, bu AB kapısında beklemenin,  bu faizci kapitalist düzenin neresinde hayır gördünüz? İsim vermiyoruz ama bir zihniyetten bahsediyoruz. Muhafazakâr Demokrasiyi İslam’mış gibi gösteren bir zihniyet. ABD’nin ileri karakolu olmayı özümsemiş bir zihniyet. Ki bizim şahıslara yönelik bir eleştirimiz yok, ancak bu coğrafyanın insanını Ilımlı İslam tuzağına düşüren zihniyeti deşifre etmeden de geri duracak değiliz” şeklinde konuştu.

» İlgili Başlıklar

Etkinlik
Takvimi

Dosya
Arşivi

Bültenler

Üye Olmak
İstiyorum

Online
Bağış