ŞUBE SORUMLULARI VE ŞUBE BAŞKANLARI TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

img

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Şube Sorumluları ve Şube Başkanları Toplantısı Ankara’da büyük heyecan ve hasretle gerçekleştirildi. Bir yıl aradan sonra ilk kez yüz yüze gerçekleştirilen toplantı sosyal mesafe ve hijyen kurallarına riayet edilerek icra edildi. Toplantıda şube sorumluları ve şube başkanlarına hitap eden Anadolu Gençlik Derneği ve Milli Gençlik Vakfı (MGV) Genel Başkanı Salih Turhan, AGD’nin tüm birimleriyle gençlere ulaşmak ve belirli değerleri kazandırmak için çalışmalara her şart ve koşul altında devam edeceği vurgusunu yaptı.

PANDEMİ SÜRECİNDE DE ÇALIŞMALARDAN GERİ DURMADIK

Hangi şart ve koşul altında olunursa olunsun Hak dava yolunda çalışmaktan bir an olsun geri durmadıklarını belirten Turhan, pandemi dönemi çalışmaları hakkında şunları ifade etti: “Çalışmaların yüz yüze yapılamadığı geçtiğimiz mart ayından itibaren rutin çalışmalarımıza online olarak devam ettik. Gençliğimizin bu sıkıntılı süreçte yanında olduğumuzu onlara her an hissettirmenin gayreti içerisinde olduk. Teşkilatlarımızla mazlum coğrafyaların gür sesi olmaya ve Hakkı haykırmaya devam ettik. Milli Görüşçüler ve Anadolu Gençlik Derneği erleri olarak hangi şart ve koşul altında olursak olalım bir an olsun çalışmalardan geri durmadık. Allah'ın izniyle bundan sonra da geri durmayacağız.”

PANDEMİ SÜRECİ İMTİHAN SÜRECİ

Pandemi sürecinin bir imtihan süreci olduğunu belirten Turhan, bu süreçle ilgili karşı karşıya olduğumuz imtihanları şu şekilde sıraladı; ”Bizler pandemi sürecinin bir imtihan süreci olduğuna inanıyoruz. Bu süreçte kimimiz hastalıkla imtihan oldu, kimimiz küresel planların oyunlarıyla imtihan oldu. Süreç insanımızı yalnızlaştırmaya, bireyselleştirmeye, tüketim toplumu haline getirmeye, büyüklerimizin toplumdan tecrit edilmesine, dijital bağımlılığa iterken, küresel sistemin oyunlarını ve planlarını göz ardı etmemiz mümkün değildir. Bu planların farkındayız ve insanımızı bu planlara mahkum etmemek için gayret sarfedicez.”

PANDEMİ, KÜRESEL SÖMÜRÜ SİSTEMİNE UĞRAMADI

Dünyayı kasıp kavuran pandemi sürecinin küresel sömürü sistemine uğramadığına vurgu yapan Turhan, çarpıcı noktalara değindi: “Bir yıldır dünyayı etkisi altına alan koronavirüs pandemisi milyonlarca insanın hastalanmasına ve hayatını kaybetmesine sebep olurken, küresel sömürü sisteminin baş aktörleri olan siyonist ve emperyalist güçlere koronavirüs hiç uğramadı. Sömürü sistemi mazlum coğrafyaları yakıp yıkmaya, dünyayı sömürüp insanları köleleştirmeye, siyonist planlarını hayata geçirmeye ve servetlerine servet katmaya devam ettiler. Süreci kontrol altına alan siyonistlerin planlarını bu salondaki inançlı kadroların özverili gayretleri ve gençliğimizin inançlı ve imanlı duruşuyla yerle bir edeceğiz.”

YENİ SÜREÇTE BÜYÜK SORUMLULUKLARI TEKRARDAN OMUZLANIYORUZ

Bir yıl aradan sonra yüz yüze yapılan toplantının büyük sorumlulukları tekrardan omuzlamak noktasında vesile olacağına inandığını belirten Turhan, hedeflerini ve AGD teşkilatlarının yapması gerekenleri şu şekilde sıraladı; ”Bu süreçte bizler ne yapacağız? Gençliğimizin dertlerine nasıl derman olacağız. Mazlum coğrafyaların, Müslümanların izzet ve şerefini nasıl koruyacağız? Bunun derdini kuşanacağız. Öncelikle cihat ibadetini yerine getirmenin sorumluluğu ile hareket edeceğiz. Toplumsal bilinci artıracak çalışmalara imza atmaya devam edeceğiz. Gençlere, yaşlılara ve ailelere sahip çıkacağız. İhtiyaç sahiplerinin yanında olacağız. Toplumsal motivasyonu artırma gayretinde olacağız. Küresel siyonist planları deşifre edeceğiz. Suni gündemlere bağlı kalmayacağız. İslam Birliği’nin kurulması, Yeni Bir Dünya'nın kurulması adına bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da canla başla gayret göstereceğiz” ifadelerine yer verdi.

Toplantıda ayrıca Genel Merkez Başkanlık Divanı sunumları ve Yusuf Yiğitalp’in “Milli Görüş davamızın çalışma esasları" ve  Mürşit Ekmel Aybek “Aile İçi İletişim ve Gençlerle İletişim" sunumları gerçekleştirildi.