» Anasayfa / » Şubat Ayı Bölge, Şube, Müesseseler, Tanıtım ve Yeni Medya Başkanları Toplantısı Ankara’da Genel Merkezimizde İcra Edildi.

Şubat Ayı Bölge, Şube, Müesseseler, Tanıtım ve Yeni Medya Başkanları Toplantısı Ankara’da Genel Merkezimizde İcra Edildi.

Toplantıda, Genel Başkanımız Salih TURHAN, Ortaokullu Öğrenciler ve Liseli Gençler Efendimizin (s.a.v) İzinde Siyer-i Nebi Yarışmasının Ödüllerini Takdim Etti.
 
Toplantıda konuşan AGD/MGV Genel Başkanı Salih Turhan, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.
epostayazdırzoo+zoom
İsrail’in Gazze’ye zalimce saldırdığı bir zamanda Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı’nın İsrail’i ziyaret etmesine tepki gösteren Turhan, şunları söyledi: “Sayın Bakanımız Tel Aviv’deyken İsrail Gazze’yi vurdu ve Sayın Bakanımız maalesef 15 Temmuz Kalkışmasından sonra TBMM’de onaylanan anlaşmayla İsrail ile normalleşmiş ilişkileri devam ettirdi. Knesset yani terörist İsrail’in Meclisi, Filistinli Müslümanların özel mülkleri üzerine inşa edilen 4000 konutluk yeni Yahudi yerleşim yerinin yasal olduğuna dair bir karar aldı. Bu toprak gaspı ve hukuk tanımazlık da yine Sayın Bakanımız Tel Aviv’de iken oldu. Biz bunları İsrail’in bir küstahlığı ve bizim yöneticilerimizin de gerekli tepkiyi gösterememesi olarak değerlendiriyoruz.”
 
VERECEK BİR KARIŞ TOPRAĞIMIZ YOK

Kıbrıs meselesine de değinen Genel Başkanımız Salih TURHAN: “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin geleceği ile ilgili 5’li (Türkiye, Yunanistan, İngiltere, KKTC, Rum Kesimi) Cenevre görüşmeleri Mart ayında yeniden başlayacak. Bu görüşmeler son derece yersiz ve gereksiz görüşmelerdir. Bizim Kıbrıs’tan verilecek bir karış toprağımız yoktur,  bilakis adanın tamamıyla ilgili haklarımız vardır. Şehit kanlarıyla alınan toprakların verilmesinin müzakere edilmesi kabul edilemez.” diye konuştu.
 
GÜNÜ KURTARMAK İÇİN SİSTEM DEĞİŞİKLİĞİ YAPILMAMALIDIR

Son günlerin en fazla konuşulup tartışılan konu olan Anayasa değişikliği ve referandum süreci ile ilgili bir değerlendirme yapan Genel Başkanımız Salih TURHAN, şunları kaydetti: “Hçbir dengeleyici tedbir almaksızın, bir sistem içindeki bir unsuru kaldırarak ya da başka bir sisteme ait unsurları ekleyerek yeni bir sistem kurmaya kalmak deneme yanılmadan öteye değildir. Hele hele tek kişiye göre sistem oluşturmanın hiçbir mantığı yoktur. Günü kurtarmak için sistem değişikliği yapılmamalıdır. Dünün ve bugünün ihtiyaçlarından yola çıkarak yarının muhtemel ihtiyaçlarını da giderebilecek bir sistem oluşturulmalıdır.”

» İlgili Başlıklar

Etkinlik
Takvimi

Dosya
Arşivi

Bültenler

Üye Olmak
İstiyorum

Online
Bağış