» Anasayfa / » Ortaokul Öğrencileri Zamansız Ve Mekansız Okumalarda Buluştu

Ortaokul Öğrencileri Zamansız Ve Mekansız Okumalarda Buluştu

Zamansız Ve Mekânsız Okumalar çalışması Anadolu Gençlik Derneği Genel Merkez Ortaokullar Komisyonu tarafından Türkiyenin 81 ili ve 200 noktasında başlatılan Okuma Grupları 10 bin ortaokullu öğrencinin katılımıyla gerçekleştirildi.
 
Okuma gruplarında okunan eserler arasında Tolstoy’un Hacı Murat’ından Beydeba’nın Kelile ve Dimne’sine, Şeyh Sadi Şirazi’nin Bostan ve Gülistan’ına kadar bir çok eser yer alıyor. ‘Zaman ve Mekansız Okumalar’ sloganıyla başlatılan çalışma ortaokul öğrencilerinin bulundukları şehirlerin en işlek meydanlarında, metrolarda, otobüslerde ve AVM’lerde kitap okumaları gerçekleştirildi.  AGD Ortaokullar Komisyon Başkanı İbrahim Önal, ‘Zamansız ve Mekansız Okumalar’ sloganıyla projeyi kamuoyuyla paylaştı. Alak Suresi’nin ‘Oku’ emrini hayatlarında ve projelerinde yol gösterici olarak tatbik ettiklerini söyleyen Önal, “Zamansız ve Mekansız Okumlar’ı slogan olarak seçmemizin sebebi; Çünkü ilahi emir tüm zamanlara, tüm mekânlaradır, okumak, her zamanın ve her mekânın kapılarını açan görünmez tılsımdır, okuyan bir genç, yeni bir dünyanın başlangıç kıvılcımıdır, mayasıdır” dedi.
 
AGD, ‘Yeni Bir Dünya’ İdealiyle Yola Çıktı
 
Anadolu Gençlik Derneği’nin ‘Yeni Bir Dünya’yı kuracak bir gençlik için yola çıktığını belirten Önal, “Yeryüzünde iyinin, güzelin, faydalı olanın, adaletin tesisi için çalışan, hakkı üstün tutan, nefis terbiyesini esas alan, önce ahlak ve maneviyat düsturuyla çalışan, ülkemizdeki gençlerin tamamına hitap eden bir yapılanmadır. Üzerimize düşen vazifeyi, ‘insanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır’ düsturuyla yapmaktayız. Kendine, topluma, çevreye ve rabbine karşı sorumluluklarının farkında olan; tarihini bilen, yaşadığı zamanın künhüne varan ve gelecek tasavvuru yapabilen; yeryüzünde kalmak üzere değil beklemek üzere bulunduğunu hisseden; can taşıyan bütün varlıklara karşı merhamet hissiyle ve bütün söz ve davranışlarında sadece ve sadece alemlerin rabbinin hoşnutluğunu arayan bir genç yetiştirmektir.”

» İlgili Başlıklar

Etkinlik
Takvimi

Dosya
Arşivi

Bültenler

Üye Olmak
İstiyorum

Online
Bağış