» Anasayfa / » Kıbrıs’tan vazgeçmek İslam coğrafyası için felaket olur

Kıbrıs’tan vazgeçmek İslam coğrafyası için felaket olur

Girne’de düzenlenen ESKAD Üniversiteler Divanı ve Eğitim Programı’nda konuşan Genel Başkanımız Salih Turhan Bey önemli açıklamalarda bulundu. Son dönemlerde Kıbrıs üzerine oynanan oyunlara dikkat çeken Salih Turhan Bey, “Suriye’ye girdik. Musul’u da alacağız derken Kıbrıs’ı veremeyiz. Kıbrıs, Hazreti Osman döneminde düzenlenen seferde şehit olan Efendimizin halası Ümmü Haram, Kıbrıs’ta, Larnaka’da metfundur. Kıbrıs’tan Türkiye’nin vazgeçmesi tüm İslam coğrafyasının felaketi olur” dedi.

Genel Başkanımız, Türkiye’nin Şanghay Beşlisi’ne yakınlaşmasını da değerlendirdi “Biz en başından itibaren Türkiye’nin Avrupa Birliği ile olan ilişkilerinin bağımlılık boyutunda olmasının yanlış olduğunu belirttik. Tabi bunun alternatifi Şanghay İşbirliği Örgütü’ne tam üyelik değildir. Şunu söylemiyoruz, Türkiye, AB ile ya da Şanghay İşbirliği Örgütü ile ilişkilerini sıfırlasın demiyoruz. Eşit koşullarda ekonomik ilişkiler elbette olmalı, diplomatik ilişkiler devam etmeli ama Türkiye bu iki örgütün de bağımlı üyesi, boyunduruk altına alınmış üyesi olmamalıdır. Türkiye, mevcut küresel sistemin aktörlerinin yanında saf tutarak yeni bir dünya tasavvuru geliştiremez” dedi
 
Genel Başkanımız, Dünyanın bir yangın yerine döndüğünü, sömürünün, açlığın ve sefaletin kol gezdiğini belirtti. Bu düzeni değiştirmek için çalıştıklarını ifade etti. “Yine her durum ve şart altında bize düşen geleceğe umutla bakmaktır.  Bize düşen her yeni gün diri bir heyecanla, aşkla ve inançla gayret etmektir. Çünkü biz parmakla gösterilen Anadolu Gençlik Derneği’nin mensuplarıyız. Çünkü biz yarısı hanımefendilerden oluşan bir gezegende tüm insanların haklarından, hukuklarından mesul olduğumuza inanan bir teşkilatız” dedi. 
 
Genel Başkanımız Salih Turhan Bey, brıs Sosyal Bilimler Üniversitesi (KSB) Rektör Prof. Dr. İsmail Güleç Beyi, Kıbrıs Vakflar daresi Genel Müdür Prof. Dr. İbrahim Benter Beyi ve Hala Sultan İlahiyat Kolejini ziyaret etti.

» İlgili Başlıklar

Etkinlik
Takvimi

Dosya
Arşivi

Bültenler

Üye Olmak
İstiyorum

Online
Bağış