» Anasayfa / » Kasım Ayı Şube ve Bölge Başkanları Toplantısı 81 ilin Teşkilat, Üniversite, Tanıtım ve Medya Komisyon Başkanlarımızın da katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Kasım Ayı Şube ve Bölge Başkanları Toplantısı 81 ilin Teşkilat, Üniversite, Tanıtım ve Medya Komisyon Başkanlarımızın da katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Kasım Ayı Şube ve Bölge Başkanları Toplantısı 81 ilin Teşkilat, Üniversite, Tanıtım ve Medya Komisyon Başkanlarımızın da katılımlarıyla gerçekleştirildi

Toplantıda konuşan Genel Başkanımız Salih TURHAN Bey, seçim sonuçlarını da değerlendirerek, “Tüm MİLKO’lar neticeden sorumludur, hep birlikte daha güzel neticeler almak için gayret edeceğiz”

Kasım ayı Şube ve Bölge Başkanları Toplantısı’nı yoğun bir katılımla gerçekleştirdi. Şube Başkanları ve Bölge Başkanları Toplantısı’na Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk ile Genel Başkanımız Salih TURHAN Bey katılarak Başkanlarımıza  hitap etti.

Konuşmasına 1 Kasım seçim sonuçlarını hatırlatarak başlayan Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk Bey “Bütün teşkilatlarımız bütün gücüyle çalıştı. Bizim inancımıza göre insan için çalışmasının karşılığından başka bir şey yoktur. Tebliğ yapanlar davalarını gerektiği gibi güler yüzle yaparlarsa kazanmış olurlar” dedi.

 

SEFER BİZDEN ZAFER ALLAH’TAN

Müslümanlar olarak Hakkın tesisi için çalışmak mecburiyetinde olduklarını kaydeden Oğuzhan Asiltürk Bey, “Biz fikir kulübü değiliz. Fikir kulüplerinde bulunan insanlar karşıdaki insanı düşünmeden fikirlerini savunur, anlatır. Biz kırıcı olamayız. Karşımızdaki insanın sevdiklerine hakaret ederek onları kazanamayız. Görevimiz sadece Türkiye için değil, bütün insanlık için çalışmak ve gayret göstermektir. Sizler çalışırsanız sözleriniz tesirli olur. Biz anlatmakla yükümlüyüz. Sefer bizden zafer Allah’tan inşallah” diye konuştu.

 

MEVCUT SİSTEMİN DEVAMINDAN YANA OLDULAR

Konuşmasına 1 Kasım’daki sonuçların ülkemize ve insanlığa hayırlar getirmesi temennisiyle başlayan  Genel Başkanımız Salih TURHAN Bey ise, milletin tercihi olduğunu söyleyerek, mevcut sistemin devamından yana olan partilerin yüzde 98’in üzerinde bir oy aldıklarını hatırlattı. Mevcut sistemin iki ayak üzerine kurulu olduğunu söyleyen Turhan, “Birinci ayak dış politika ayağıdır.Dış politika ayağında sistemin öteden beri karakteristiği şunlardır.ABD stratejik ortaktır. Avrupa Birliği’ne tam üyelik süreci sürdürülmektedir. İsrail ile her türlü ticari-askeri ortaklık ve istihbarat paylaşımı devam etmektedir. NATO üyeliği ve NATO ülkeleri ile birlikte sınır ötesi operasyonlar devam etmektedir. İslam ülkeleri ile ilişkiler ABD, AB ve İsrail’in çıkarlarına ters düşmeyecek şekilde sürdürülmektedir” şeklinde konuştu.

 

HATIRI SAYILIR BİR SEÇMEN BUNUN FARKINDA DEĞİL

Mevcut sistemin ikinci ayağının ise, ekonomi olduğuna dikkat çeken Genel Başkanımız Salih TURHAN Bey, “ Ekonomi ayağında ise sistemin karakteristiği şunlardır. Bankacılık sistemi faize endekslidir. Bankalar para satarak kâr eden kuruluşlardır. Sermayenin belirli ellerde toplanmasını önleyecek bir mekanizma işletilmemektedir. Bu politikalar Dünya Bankası ve Uluslararası Para Fonu’nun dayattığı ya da ev ödevi olarak verdiği politikalardır.1 Kasım seçimlerinde en az %98 oranında bir seçmen faize dayalı ekonomik sistemin ve NATO üyeliğinin devamından yana oy kullanmıştır, fakat seçmenin hatırı sayılır bir kısmı bunun farkında değildir. İşte bizim adına şuur dediğimiz farkındalık budur. Asıl mesele budur” dedi.

 

YENİDEN SEÇİM BOP İÇİN OLABİLİR

7 Haziran’da oluşan tablonun Büyük Ortadoğu Projesi’nin işletilmesine çok elverişli olmasa gerek yeniden seçim kararı alındığına vurgu yapan Genel Başkanımız Salih TURHAN Bey, “Kimse üzülüp gevşemesin. Kimse hesap gününü unutmasın. Kimse zerrece iyiliğin ve kötülüğün hesabının sorulacağını unutmasın. Biz iyinin, güzelin, doğrunun, faydalının ve adil olanın galip gelmesi için gayret ettik. Biz kan dökülmesin, masum insanlar ölmesin, kimsenin tırnağı çizilmesin diye gayret ettik. Biz yargısız infaz yapılmasın, kimseye hukuk dışı muamele yapılmasın diye gayret ettik. Biz işçinin hakkı, çalışanın hakkı, alın terinin, emeğin hakkı verilsi”n diye gayret ettik. Biz faizin terk etmemenin Allah ve elçisine savaş açmak olduğunu bilerek adil bir düzen için gayret ettik. Biz ABD’nin, Avrupa Birliği’nin, NATO’nun yeryüzünde akıttığı kanı durdurmak, ektikleri fitne ve fesat tohumlarını yok etmek için gayret ettik. Biz âlemlerin rabbinin hoşnutluğunu aradık, rızasını aradık, elhamdülillah. İnsanlara hakkı ve hakikati daha anlaşılır bir şekilde anlatmanın gayreti içerisinde olacağız” diye konuştu.

 

NETİCEDEN BÜTÜN MİLKOLAR SORUMLUDUR

“Alınan sonuçtan bütün MİLKO’ların sorumludur” diyen Turhan şunları kaydetti: “Tüm MİLKO’lar neticeden sorumludur, hep birlikte daha güzel neticeler almak için gayret edeceğiz. İnsanlarla temas seçimden seçime temas kurarak ya da sadece yurtlarımızda ve evelerimizde kalan öğrencilerle ilgilenerek sağlıklı neticeler alamayız. Birilerinin dünyada zaferler kazanması, birilerinin dünyada servet yığması, birilerinin dünyada iktidar olması istikametlerinin de doğru olduğu anlamına gelmez. Bizim biliyoruz ve inanıyoruz ki İslam tek hak dindir, tüm peygamberler İslam peygamberidir, Kur’an doğruluğu şüphe götürmeyen bir kitaptır, Efendimiz (sas’in sünneti Kur’an’ın yaşama tatbik edilmesidir. Biz biliyoruz ve inanıyoruz ki İslamsız saadet olmaz.”

» İlgili Başlıklar

Etkinlik
Takvimi

Dosya
Arşivi

Bültenler

Üye Olmak
İstiyorum

Online
Bağış