» Anasayfa / » İlçe Başkanları Telafi Toplantısı Gerçekleştirildi

İlçe Başkanları Telafi Toplantısı Gerçekleştirildi

Mazlumlar İçin Çalışıyoruz

Anadolu Gençlik Derneği İlçe Başkanları Telafi Toplantısı ve Çalışan Gençlik Komisyonu Eğitim Programında konuşan Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, Müslüman coğrafyaların içinde bulunduğu duruma dikkat çekerek, İslam coğrafyalarını bu durumdan kurtarmak için Milli Görüşçülerin canla başla çalışması gerektiğini belirtti.
 
 Programda konuşan AGD ve MGV Genel Başkanı Salih Turhan ise, dünya düzenine dikkat çekerek, dünya üzerindeki insanların adaletsiz bir vaziyette yaşamaya mahkûm bırakıldığını kaydetti.
 
Anadolu Gençlik Derneği İlçe Başkanları Telafi Toplantısı ve Çalışan Gençlik Komisyonu Eğitim Programı derneğin genel merkezinde gerçekleştirildi. Programa Saadet Partisi YİK Başkanı Oğuzhan Asiltürk, ilçe başkanları ve çalışan gençlik komisyonu üyeleri katıldı. Eğitim programında konuşan Asiltürk, Müslüman coğrafyaların içinde bulunduğu duruma dikkat çekti.  İslam âleminin zelil bir vaziyette olduğunun altını çizen Asiltürk, bütün zulümlerin İslam coğrafyalarında meydana geldiği kaydetti. Peygamberimizin ‘Cihadı terk edersen zelil duruma düşersin’ Hadis-i Şerefini hatırlatan Asiltürk, Milli Görüşçülerin tekrar ayağa kalkmak için çalıştığını belirtti.
 
Üç Kişinin Serveti İle Yoksulluk Ortadan Kalkabilir
 
Programda konuşan AGD ve MGV Genel Başkanı Salih Turhan ise, dünya düzenine dikkat çekerek, dünya üzerindeki insanların adaletsiz bir vaziyette yaşamaya mahkûm bırakıldığını kaydetti. Taşeron terör örgütleriyle mazlum coğrafyalarda kan ve göz yaşanın hâkim kılındığını söyleyen Turhan, İslam ülkelerinin idarecilerinin de bu ortama zemin hazırladığını belirtti. Turhan, “Her geçen 6 saniyede 1 çocuk açlık nedeni ile ölmekte. Her yıl 12 milyon insan açlıktan ölüyor. İçme suyundan mahrum bırakılmış 1 buçuk milyar insan var. 2 milyar insan yoksulluk sınırın altında yaşıyor. Irkçılık, bölgecilik ve mezhepçilik yüzünden milyonlarca masum insanın kanı dökülüyor. Savaşlar ve terör olayları nedeniyle her 4 saniyede bir, 1 insan mülteci pozisyonuna düşüyor. Her gün 30 bin çocuk ailelerinin en basit ilaçlara ulaşamaması gerekçesi ile tamamen önlenebilir hastalıklardan dolayı ölüyor. Dünyada her 7 kişinden 2’si son derece yoksul ve her 7 kişiden biri açlıkla boğuşuyor” dedi.
 
Üslup Uyarısı
 
Milli Görüşçülerin inandıkları gibi yaşayan insanlardan oluşması gerektiğini ifade eden Asiltürk, bunları yaparken de başkalarına zorlama yapılmaması gerektiğini söyledi. Davayı anlatırken üsluplara dikkat edilmesi gerektiğini kaydeden Asiltürk, karşıdaki insanları ötekileştirici ifadelerden sakınılması gerektiğine de vurgu yaptı. Türkiye’deki hocaların Kur’an-ı ve Hadis’leri bildiği halde yanlış işlerle uğraştığını belirten Asiltürk, İblis’in Cennet’ten kovulma hadisesini örnek göstererek, geçmişte Milli Görüş davasının içinde bulunup da sonraları yanlış işlerle uğraşanların şimdilerle başkalarının himayesi altında yaşadıklarını bildirdi.

» İlgili Başlıklar

Etkinlik
Takvimi

Dosya
Arşivi

Bültenler

Üye Olmak
İstiyorum

Online
Bağış