image

Anadolu Gençlik Derneği Kahramanmaraş Şubesi, Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 99. Yılı geniş bir katılımla kutladı. Programa Anadolu Gençlik Derneği (AGD) ve Milli Gençlik Vakfı (MGV) Genel Başkanı Salih Turhan, Şube Başkanı Ahmet Bolat, İl Milli Eğitim Müdür Cemal Yılmaz, Saadet Partisi İl Başkanı Erkan Pınarbaşı,  Ezgi Sanatçısı Yusuf Karaburç katılımlarıyla Kuran-ı Kerim tilaveti AGD ve MGV Genel Başkanı Salih Turhan’ın konuşması, sinevizyonlar, Kahramanlar Geçidi Tiyatral geçidi ve Ezgi Sanatçısı Yusuf Karaburç’un ezgileriyle gerçekleştirildi. 

“Coğrafyamızda Derenin Kuşu Derenin Taşıyla Vurulmaktadır!”

Emperyalizmin işgallerle, iç savaşlarla, şiddet ve korkuyla, zayıf bırakılmış ülkeler ve halklar üzerinde baskı ve tahakkümlerini sürdürmekte olduğunu söyleyen AGD ve MGV Genel Başkanı Salih Turhan, “Bir yandan ABD, Afganistan’ı, Irak’ı işgal ederken, Libya, Suriye’yi ve Yemen’i karıştırırken; İsrail de Filistin’i Batı Şeria ve Gazze’ye sıkıştırmaktadır. 

Coğrafyamızda derenin kuşu derenin taşıyla vurulmaktadır.

Siyonist İsrail, Gazze'ye ve Filistin halkına yönelik terör saldırılarına devam ediyor.

 

Siyonist İsrail, kendi mutlulukları için dünyayı ateşe vermekten kaçınmayan bir zihniyetin eseridir.

Siyonist İsrail, sadece saldırdığı zaman değil her zaman için problemdir.

Siyonist İsrail, sadece Filistin halkı ve Müslümanlar için değil tüm insanlık için problemdir.

Hükümetler, Filistin meselesinde kendi halklarını maniple etmek yerine düzgün bir duruş sergileseler İsrail'in yapacak hiçbir şeyi kalmaz” dedi.

 

Bağımsız İslam Ülkelerinde ABD Üsleri ve Askerleri Var

Diğer taraftan Çin, 1949’dan bu yana kontrolü altında bulundurduğu Doğu Türkistan’da Müslümanlara her türlü baskıyı uyguladığının altını çizen Turhan, “Mevcut dünya düzeninde İslam ülkeleri ve Müslüman halklar, ya ABD, İngiltere, İsrail safında yer alamaya ya da Rusya-Çin ikilisinden birine sığınmaya zorlanmaktadırlar.

Neredeyse tüm İslam coğrafyasında vesayet rejimleri vardır.

Bağımsızlığını ilan etmiş birçok İslam ülkesinde ABD üsleri ve askerleri bulunmakta, bu ülkelerin asker ya da sivil yöneticileri de maalesef tüm icraatlarını ABD vesayeti altında yürütmektedirler” diyerek İslam coğrafyasındaki zulümlere bir kez daha dikkat çekti.

 

 

 

 

“Hepimiz Bir Erkek ve Kadının Torunlarıyız”

Irkçılık ve mezhepçilik yapılarak bir yol alınılamayacağının altını çizen Turhan,” Türk, Kürt, Arap, Farisi,  Alevi, Sünni, Şii, Müslüman, gayrimüslim, tüm insanların haklarına riayet ederek adil bir birliktelik oluşturmak mümkündür. Bir ırktan olmak ya da bir dili konuşmak kişiyi üstün kılmaz, üstünlük kişinin haklara riayet etmesi,  Allah’a dolayısıyla ekosisteme, topluma, insana ve kendi varlığına karşı görev ve sorumluluklarını yerine getirmesiyle ilgilidir. Türk, Kürt, Arap, Farisi, Rum, Ermeni.. Hepimiz bir erkek ve kadının torunlarıyız. Farklı renklerden ve ırklardan olmamız, farklı yeteneklerde olmamız Allah’ın bir ayetidir. Bizden istenilen birbirimizi tanımak ve iyilikler güzellikler için organize olmaktır.

Biyolojik farklılıklarımız asla düşmanlık sebebi değildir. Bir insana ırkından ya da dilinden ötürü düşmanlık edilmez.

İnancımız bize insanla mücadele etmeyi değil, haksızlıklarla, kötülüklerle mücadele etmeyi emrediyor. Hatta haksızlıklar ve kötülükler karşısında mücahede etmeyi emrediyor” diyerek birlik beraberlik mesajı verdi.

 

Turhan, “ Biz Bu Coğrafyada Hak ve Adalet Ekseninde Tüm Farklılıklarımızla Birlikte Barış İçerisinde Yaşamak İstiyoruz”

Yeryüzünde huzur ve barış isteniyorsa, tüm mazlumların ve tüm mazlum coğrafyaların kurtuluşu isteniyorsa, mutlaka ama mutlaka tüm İslam Ülkeleri, ABD, İngiltere, Avrupa Birliği ve İsrail güdümünden uzak politikalar üretmek zorunda olduğu söyleyen Turhan, “İslam ülkeleri ve Müslüman topluluklar, hem İslam coğrafyasında hem de tüm dünyada barış ve huzurun Türkiye, İran ve Mısır’ın birlikte hareket edebilecekleri bir zeminin oluşmasından geçtiğini görmelidirler.

Kuklalara karşı hamasete dayalı söylemler geliştirip kuklacılara teslim olunarak gidilen yolda duvara toslamak kaçınılmazdır.

Biz bu coğrafyada hak ve adalet ekseninde tüm farklılıklarımızla birlikte barış içerisinde yaşamak istiyoruz.

Biz bu coğrafyada Müslüman ya da gayrimüslim kimsenin saçının teline zarar gelmesin istiyoruz.

Biz bu coğrafyada insanların hak ve hukukları gözetilmesi, kimseye ikinci sınıf muamele yapılmasın istiyoruz.

ABD ile stratejik ortaklık hiçbir İslam ülkesine fayda getirmez.

İsrail ile birlikte hareket etmek hiçbir İslam ülkesine fayda getirmez.

Dünyanın herhangi bir yerinde bir insanımızın haksızlığa uğramasını istemiyorsak bunun yolu İslam ülkelerinin hak ve adalet ekseninde güç birlikteliği yapmasından geçer.

Dünyanın herhangi bir yerinde bir insanımızın haksızlığa uğramasını istemiyorsak bunun yolu D-8’in canlandırılmasından, D-60’ın ve D-160’ın kurulmasından geçer” dedi ve Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluş sürecini halkın o ruhunu da kısa bir şekilde özetleyerek konuşmalarını sonlandırdı.


Facebook Twitter

Şubelerimizi ziyaret edin!

Anadolu Gençlik Derneği şubelerinde sizi bekliyor.


11 Ocak

Hak ve Adalet Konferansı

19:30
12 Mayıs

Dünya Kudüs Günü

00:00
08 Nisan

Grafik Tasarım ve Baskı Süreçleri Eğitimi

00:00
21 Aralık

Kantin Buluşmaları

00:00
20 Kasım

Asr-ı Saadet Dersleri

00:00

Yukarı