image

 

AGD Bölge ve Şube Başkanları Toplantısı Şube Sekretarya Birim Başkanları, Lisansüstü Eğitim Komisyonu ve Hanım Üyeler Komisyon Başkanlarının da yoğun katılımlarıyla Ankara'da gerçekleştirildi.

Toplantıda konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Barışı ve huzuru ancak kâmil manada bir adalet ve bunu hakkıyla uygulayan ller ile kurabiliriz. İşte Anadolu Gençlik Derneği böyle nesillerin yetişmesine aracılık yapıyor. Dünyayı ve ülkemizi yaşanabilir hale getirecek gençleri yetiştiriyor” dedi.

BARIŞI VE HUZURU TESİS ETMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Dünyada barışı ve huzuru tesis etmek için çalıştıklarını kaydederek konuşmasına başlayan Karamollaoğlu, “Dünyamız, bölgemiz ve ülkemiz badireli bir dönemden geçiyor. Bizim amacımız da bu badireleri sonlandırmak. Dünyaya, bölgeye ve ülkemize barışı ve huzuru getirmek, insanların saadetli günlerde yaşamasını sağlamaktır. Bunun için attığımız her adımın, söylediğimiz her sözün önemi oldukça büyüktür” ifadelerini kullandı 

BARIŞ VE HUZURUN TEMELİ ADALETTİR

AGD’nin varlığının sadece ülkemiz için değil, tüm dünya için önemli olduğuna vurgu yapan Karamollaoğlu, “Barışı ve huzuru ancak kâmil manada bir adalet ve bunu hakkıyla uygulayan nesiller ile kurabiliriz. İşte Anadolu Gençlik Derneği böyle nesillerin yetişmesine aracılık oluyor. Dünyayı ve ülkemizi yaşanabilir hale getirecek gençleri yetiştiriyor” ifadelerini kullandı.

MAVİ BALİNA ÇOCUKLARIMIZ İÇİN BİR TEHDİT

AGD/MGV Genel Başkanı Salih Turhan ise konuşmasına, geçtiğimiz hafta Hatay’ın Defne ilçesinde Mavi Balina oyunu nedeni ile intihar eden 12 yaşındaki Nizamettin Sürmeli’ye Allah’tan rahmet dileyerek başladı. Mavi Balina oyununun çocuklarımıza adeta ölüm saçtığını dile getiren Turhan, “Bu ülkede şu anda 140’tan fazla gencimiz, 1 yıllık süreçte yaşları en fazla 15-16 olan çocuklarımız Mavi Balina denen oyun neticesinde ruhunu teslim etti” dedi. 

“MAVİ BALİNA İÇİN HAREKETE GEÇTİK"

AGD/MGV Genel Başkanı Salih Turhan, adı intiharlar ile gündeme gelen Mavi Balina oyunu için harekete geçtiklerini kaydetti. Turhan, “Hafta içerisinde bu oyunlarla alakalı hangi kurum bununla ilgiliyse resmi açıdan en üst mecralara gerekli suç duyurularında bulunacağız” dedi.

ANLAMAZLIKTAN GELİYORLAR

Geçtiğimiz günlerde tüm Türkiye genelinde Mekke’nin Fethi’ni büyük bir coşku ile kutladıklarını belirterek konuşmasına devam eden Turhan, kimi çevrelerce yapılan “11 Ocak olan günü 31 Aralık’ta kutluyorlar” gibi açıklamalara cevap verdi.

Turhan, şunları kaydetti: “Bizim tarih bilgimizi kimse ölçemez. Biz tarihe kronolojik değil, şuur merkezli bakıyoruz. 31 Aralık tarihinde kutlamalar yapmamızın nedenini ya anlayamıyorlar ya da anlamazlıktan geliyorlar. Biz Haçlıların kılıç artığı olan yılbaşı adı altındaki Noel kutlamalarına alternatif olsun diye, gençlerimizi ve insanlarımızı harama düşmesinler diye programları 31 Aralık’ta gerçekleştiriyoruz.”

MİLLİ GAZETE'Yİ HER ALANDA ETKİN BİR ŞEKİLDE KULLANMALIYIZ 

AGD Bölge ve Şube Başkanları Toplantısında konuşan Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş, "Bir teşkilat hedefi ile birlikte teşkilattır ve hedefe sadece kadrolar ile değil aynı zamanda gündem ile varılır. Tüm insanımızın aynı gündem ile konuşuyorsa biz o zaman teşkilat oluruz. Bu yüzden biz Milli Gazete'yi her alanda en etkin şekilde kullanmalıyız" dedi.

 

MİLLİ GAZETE OLARAK DİJİTAL ALANDA ÖNEMLİ ADIMLAR ATIYORUZ

Milli Gazete'nin dijital alanda gerçekleştirdiği atılımlardan söz ederek konuşmasına başlayan Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş, şu bilgileri verdi: "Milli Gazete olarak bu sene dijital medyaya ağırlık vereceğiz ve Milli Gazete com.tr’yi  biraz daha güçlendireceğiz. Biz davamızı güçlendirmek için çalışmalarımızı yapıyoruz. E-Gazete uygulamamız hazır ve en kısa zamanda yerine getiriceğiz. Artık gazetemizin basılı halini dijital ortama koyacağız. Buradaki hedefimiz gencimizi yakalamak. Artık insanımız ve gençlerimiz dijital ortamdan takip ediyor. Bununla beraber tüm Müslümanlara biz sesimizi ve mesajımızı ulaştırmaya çalışacağız. Bir teşkilat hedefi ile birlikte teşkilattır ve hedefe sadece kadrolar ile değil aynı zamanda gündem ile varılır. Tüm insanımızın aynı gündem ile konuşuyorsa biz o zaman teşkilat oluruz. Bu yüzden biz Milli Gazete'yi her alanda en etkin şekilde kullanmalıyız."

İKİ BÜYÜK PROMOSYON GELİYOR

Milli Gazete’nin önümüzdeki günlerde önemli promosyon çalışmalarına da imza atacağını dile getiren Kurdaş,”Bir müjde 'Davam' kitabımızı promosyon olarak dağılacak. Bunun hazırlıkları sürüyor. 2 aylık bir kampanya başlatacağız. Erbakan hocamızın kitabını yeniden dağıtarak bazı çevrelere mesajımızı vereceğiz. Hemen arkasından çok talep edilen 'Gizli Dünya Devleti' kitabını dağıtacağız. İki promosyonumuz arka arkaya verilecek” diye konuştu.

KENDİ HOCAMIZI YETİŞTİRECEĞİZ

Milli Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın, 'eğitim konusunda İhvan'dan geri kaldık' sözlerini hatırlatarak konuşmasına başlayan DİN-BİR-DER Genel Başkanı Muhittin Hamdi Yıldırım, “Biz kendi hocamızı yetiştirmenin çalışmasına başladık. Bu çalışma ile biz kendi manamızı cihat, zikir ve ilim esasları üzerinde üç alanı da bünyesinde toplayacağız” dedi.

AGD RUHUNU AMELİ VE İLMİ OLARAK GENÇLERE YÜKLEYECEĞİZ

Anadolu Gençlik ruhunu ameli ve ilmi olarak bir gence yüklememiz lazım diyen Yıldırım, “ İlk başta Ramazan ayı öncesinde veya Ramazan ayı içerisinde 60 öğrenciyle başlayacağız. Daha sonra siz başkanlarımıza takvim göndereceğiz ve o takvime göre bir çalışma yapacağız.  İmam Hatip lisesini bitirdikten sonra 1 yıldan fazla ara vermemiş öğrenciler ve hafız olacak” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

AGD BÖLGE BAŞKANLIĞINDA DEVİR TESLİM

1992 yılında Milli Gençlik Vakfı (MGV)’yla başlayan bölge başkanlığı görevini büyük fedakarlıklarla yerine getiren Bahri Kırışık bölge başkanlığı görevini devretti. AGD/MGV Genel Başkanı Salih Turhan tarafından kendilerine gösterdikleri büyük gayret ve fedakarlık içinde MGV ve AGD Şeref Nişanesi takdim edildi.

 


Facebook Twitter

Şubelerimizi ziyaret edin!

Anadolu Gençlik Derneği şubelerinde sizi bekliyor.


11 Ocak

Hak ve Adalet Konferansı

19:30
12 Mayıs

Dünya Kudüs Günü

00:00
08 Nisan

Grafik Tasarım ve Baskı Süreçleri Eğitimi

00:00
21 Aralık

Kantin Buluşmaları

00:00
20 Kasım

Asr-ı Saadet Dersleri

00:00

Yukarı