image

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu Anadolu Gençlik Derneği/Milli Gençlik Vakfı (AGD/MGV) 45’inci Dönem Ekim Ayı Bölge ve Şube Başkanları Toplantısı’na katıldı. Birikim Okulları Batıkent Kampüsü’nde gerçekleştirilen toplantıya AGD/MGV Şube Teşkilat Komisyonu, Şube Müesseseler Komisyonu, Şube Lisansüstü Eğitim Komisyonu, Şube Organizasyon Planlama Komisyonu Mezunlar Platformu başkanları katıldı. Toplantının hayırlara vesile olmasını dileyerek konuşmasına başlayan Saadet Lideri Karamollaoğlu, gençliğin ülkelerin geleceği için önemli olduğuna dikkat çekerek, AGD’nin bu bağlamda önemli bir misyonu olduğunu ifade etti.

Karamollaoğlu, “Ekonomi can çekişiyor. İşsizlik her gün artıyor. İthalata bağımlı hale geldik. Asgari ücret açlık sınırından öteye gidemiyor. Ekonomi bu durumda iken ülkelerin ayakta kalmasını sağlayan bir diğer önemli unsur olan adalet konusunda da büyük sorunlar yaşıyoruz. Kendilerinden olmayanlara hukuk işlemiyor” diye konuştu.

HÜKÜMETİN DERDİ KOLTUK

Ülkenin içinde bulunduğu tüm bu olumsuzluklara karşı ise hükümetin çözüm yolları üretmek yerine iktidarda nasıl kalabileceklerini düşündüklerini dile getiren Karamollaoğlu, “Vatandaşın, ülkenin sorunlarını çözme gibi dertleri yok. Tek dertleri iktidarlarını devam ettirmek istiyorlar. Bunun için de kamplaştırma ve kutuplaştırmayı derinleştiriyorlar” ifadelerini kullandı.

BİZDEKİ GİBİ BİR İMTİHAN DÜNYADA YOK

Ülkelerin gelişimi ve kalkınması açısından eğitimin çok önemli olduğunu belirten Karamollaoğlu, bizdeki eğitimin ise vasıflı eleman yetiştirme gayesi yerine genci öğüten bir mekanizma olduğunun altını şu ifade ile çizdi: “Dünyanın her yerinde bilgi ölçülürken, bizde Spor Toto oynatır gibi imtihana sokuyorlar. ‘Biz daha vasıflı insanı nasıl yetiştiririz?’ diye bir anlayış yok.”

EL ELE VERİP ÇALIŞMALIYIZ

Yaşanan sorunlar ile ilgili çözüm reçetelerini de sunan Karamollaoğlu, şunları kaydetti: “Adalet kâmil manada tesis edilmeli. Liyakat esas alınmalı. İsraf, yolsuzluk, rant ve rüşvetin önüne geçilmeli. Sanayi ve teknolojik kalkınma öncelenmeli. Tarım ve çiftçi kalkındırılmalı. Ekonomi metropollerden Anadolu’ya da taşınmalı. Tüm bunları yapmak için ise heyecana, bilgiye, derin bilgiye, beceriye, kardeşliğe ve el ele verip çalışmaya ihtiyacımız var.”

YANLIŞ POLİTİKALAR ÜLKEYİ YIPRATTI

Konuşmasına ülke gündemi ile ilgili değerlendirmelerde bulunarak devam eden Karamollaoğlu, hükümetin yanlış politikaları nedeniyle tüm alanlarda bir yıpranma ve dökülmenin yaşandığına dikkat çekerek, “Ekonomi can çekişiyor. İşsizlik her gün artıyor. İthalata bağımlı hale geldik. Asgari ücret açlık sınırından öteye gidemiyor. Ekonomi bu durumda iken ülkelerin ayakta kalmasını sağlayan bir diğer önemli unsur olan adalet konusunda da büyük sorunlar yaşıyoruz. Kendilerinden olmayanlara hukuk işlemiyor” diye konuştu.


Facebook Twitter

Şubelerimizi ziyaret edin!

Anadolu Gençlik Derneği şubelerinde sizi bekliyor.


11 Ocak

Hak ve Adalet Konferansı

19:30
12 Mayıs

Dünya Kudüs Günü

00:00
08 Nisan

Grafik Tasarım ve Baskı Süreçleri Eğitimi

00:00
21 Aralık

Kantin Buluşmaları

00:00
20 Kasım

Asr-ı Saadet Dersleri

00:00

Yukarı