image

AGD üniversite başkanları toplantısında gençlere seslenen Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Bayrağımızı artık siz taşıyacaksınız. Öncümüz siz olacaksınız. Bunun için dünyada neler oluyor neler bitiyor bilmeniz lazım. Geçmişi, bugünü çok anlamanız lazım ki böylece geleceğin yol haritasını sağlam çizebilesiniz” ifadelerini kullandı.

Anadolu Gençlik Derneği (AGD/MGV) Türkiye’nin 81 ilinden üniversite başkanlarını Ankara’da bir araya getirdi. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İlyas Tongüç’ün de katıldığı toplantıda başta gençliğin olmak üzere iç ve dış gündemler ile ilgili önemli değerlendirmeler yapıldı.

ÜLKE MESELELERİNE KAFA YORAN GENÇLİK BİR KAZANIMDIR

Alkış ve sloganlar ile konuşmasını yapmak için kürsüye çıkan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Üniversiteli gençler bir ülkenin ve milletin en büyük kazanımlarından biridir. Ancak daha önemli olan ise bunları yaparken, ülkesinin içinde bulunduğu problemlere kafa yoran ve çözüm yolları arayan bir gençlik daha önemli bir kazanımdır” ifadelerini kullandı.

İNSANLAR DÜŞÜNMEKTEN VAZGEÇTİ

İçinde bulunduğumuz dönemde artık insanların düşünmekten vazgeçtiğine dikkat çeken Karamollaoğlu, “Algı yönetimleri ile insanlar adeta hipnotize olmuş durumda. Böyle olunca da bazıları onların yerine düşünüyorlar ve ne yapacaklarını söylüyorlar. Artık kimse hiçbir şeyi ve birini sorgulamıyor. Onlara körü körüne bağlanıyor. Sizler genç beyinleriniz ile bu durumun üstesinden gelmelisiniz” dedi.

KENDiNiZi BiLiN

Gençlere, “Hayatta karşınıza çıkan şeylere yaklaşırken kim olduğunuzu bilin” tavsiyesinde bulunan Karamollaoğlu, konuşmasını şu ifadeler ile tamamladı: “Bayrağımızı artık siz taşıyacaksınız. Öncümüz siz olacaksınız. Bunun için dünyada neler oluyor neler bitiyor bilmeniz lazım. Geçmişi, bugünü çok anlamanız lazım ki böylece geleceğin yol haritasını sağlam çizebilesiniz”

ALGI OYUNLARININ FARKINDAYIZ

İktidarın hatalarının üzerini kapatmak için algı oyunlarına başvurduğunu dile getirerek konuşmasına başlayan AGD/MGV Genel Başkanı Salih Turhan, “Birçok tartışmaların hamasetin yapıldığı Rahip Brunson tartışmalarında neler olduğunu gördük. İktidarın medyasında ajan, terörist denilen adam birden bire neredeyse ‘Mübarek Brunson’ haline geldi. Biz tüm bunların farkındayız. Herkeste de bu farkındalığı oluşturmak için çalışacağız” dedi.

 

İSLAMİYET İKİ TEMEL KAVRAM ÜZERİNE KURULUDUR

İslamiyet’in iki temel kavram üzerinde durduğunu belirterek konuşmasına devam eden Turhan, “Bu kavramlar tevhit ve adalettir. İnsanın yeryüzünde Hazreti Âdem (A.S.) ile başlayan serüveni kıyamete dek tevhidi kuşanma ve adaleti tesis etme gayretidir. Müslüman tevhit inancını teklif etmekle, adaleti de tesis için gayret etmekle mükelleftir. Bu mükellefiyetleri yerine getiren Müslüman ifsat ve talana karşı yeryüzünün imar ve ıslahını gerçekleştirerek bir medeniyet inşa edebilir. İşte bizim görevimiz de budur. Biz böyle nesillerin yetişmesi için uğraşıyoruz” diye konuştu.


Facebook Twitter

Şubelerimizi ziyaret edin!

Anadolu Gençlik Derneği şubelerinde sizi bekliyor.


11 Ocak

Hak ve Adalet Konferansı

19:30
12 Mayıs

Dünya Kudüs Günü

00:00
08 Nisan

Grafik Tasarım ve Baskı Süreçleri Eğitimi

00:00
21 Aralık

Kantin Buluşmaları

00:00
20 Kasım

Asr-ı Saadet Dersleri

00:00

Yukarı