image

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) İstanbul Şube Başkanlığı’nın Yalova Armutlu’da düzenlediği 45. Dönem Eğitim ve Motivasyon Kampı, AGD Genel Başkanı Salih Turhan’ın katılımıyla gerçekleştirilen kapanış programıyla son buldu. Kamp boyunca birçok sosyal aktivite ve eğitime katılan AGD İstanbul teşkilatı, yeni dönem hazırlıklarını tamamladı. Salih Turhan’ın ‘Niçin AGD?’ eğitimiyle katılımcılara hitap ettiği programa AGD Genel Başkan yardımcıları Halil Adıgüzel ve Hasan Karaman, AGD İstanbul Şube Başkanı Yunus Genç ile AGD Yalova Şube Başkanı Özkan Ak iştirak etti. 

‘Niçin AGD?’ eğitimiyle katılımcılara seslenen Salih Turhan, “Bizim mücadelemiz inancı merkeze alan bir dava hareketidir. Milli Görüş davasıyla övünün, çok kıymetli bir davanın içerisindesiniz” dedi.

“ÇOK KIYMETLİ BİR DAVANIN İÇERİSİNDEYİZ”

AGD Genel Başkanı Salih Turhan, “Milli Görüş’ün tarifi nedir? Erbakan Hocamız davamızı üç şeyle açıklamış. Bir, ‘Lâ İlâhe İllallah Muhammedün Resûllah’ yani Kelime-i Tevhid, iki ‘Lâ havle ve la kuvvete illâ billâhil aliyyil azim.’ Son olarak da Allah yolunda cihat. İşte Milli Görüş davasının tarifi budur, bizim mücadelemiz inancı merkeze alan bir dava hareketidir. Milli Görüş davasıyla övünün, çok kıymetli bir davanın içerisindesiniz. Davamızda alın teriyle toz izi karışır” ifadelerini kullandı.

“DAVET ETMEDEN ÖNCE DAVETE HAZIR OLMAMIZ LAZIM”

Salih Turhan, “İslami bir hareket olan teşkilatımızdaysak, yaptıklarımızın da inancımızın merkezine göre şekillenmesi lazım. Okullarda, sınıflarda, mahallelerde yeni yeni insanları davamıza katmak için mücadele ediyoruz. İnsanları davet edereken öncelikle kendimizi bu davete hazır hale getirmemiz gerek. Nasıl? Hazır hale gelmekten maksadımız, bilgiye sahip olmaktır. Çünkü neyin içinde olduğumuzu bilmeden, ne için mücadele ettiğimizi bilmeden davet yapmamız mümkün olmaz” şeklinde konuştu.

“İNANCIMIZIN TEMEL ESASLARINA VÂKIF OLACAĞIZ”

Salih Turhan, “Şu an Siyonizm bilgiye sahip olduğu için dünyayı kendi istedikleri gibi şekillendiriyor. Biz de İslam’ı merkeze aldığımız için inancımızın temel esaslarına vâkıf olacağız. Sonra da ne iş yapıyorsak o işi iyi yapacağız. AGD’li bir insan olarak yaptığımız iş hakkında kimse olumsuz bir şey söylememeli, ne yapıyorsak, ne işte çalışıyorsak güvenilir, emin olmalıyız. Son olarak da kültürlü ve güncel bilgilere sahip olmalıyız. Gündemde olan şeyler hakkında kulaktan dolma bilgilerle hareket etmeyeceğiz, derinlemesine araştırma yapıp konuya vâkıf olacağız” diyerek, teşkilat mensuplarının yapması gerekenler hakkında bilgi verdi.

“BULUNDUĞUMUZ ŞEHRİN EVLİYASINDAN DA EŞKIYASINDAN DA MESULÜZ”

Salih Turhan, “Biz davamızın gerektirdiği gibi insanları davet edeceğiz. Davet ederken de, kendimizi davete hazır hale getireceğiz ve davete hazır olmak için de bilgiye sahip olacağız, ne iş yapıyorsak onu iyi yapacağız ve son olarak da gündemdeki gelişmelere vâkıf olacağız. Bunlar olduktan sonra insanları davamıza davet edeceğiz. Şehit Başkanımız Adnan Demirtürk’ün ifadesiyle, ‘Biz bulunduğumuz şehrin evliyasından da, eşkıyasından da mesulüz.’ İşte biz bu mesuliyetin farkında olan teşkilatçılar olarak hem evliyaya hem de eşkıyaya davet götüreceksek bu daveti nasıl yapacağımız çok önemli” dedi.


Facebook Twitter

Şubelerimizi ziyaret edin!

Anadolu Gençlik Derneği şubelerinde sizi bekliyor.


11 Ocak

Hak ve Adalet Konferansı

19:30
12 Mayıs

Dünya Kudüs Günü

00:00
08 Nisan

Grafik Tasarım ve Baskı Süreçleri Eğitimi

00:00
21 Aralık

Kantin Buluşmaları

00:00
20 Kasım

Asr-ı Saadet Dersleri

00:00

Yukarı