image

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) ve Milli Gençlik Vakfı (MGV) Trabzon Şubesi Nisan Ayı Divan Toplantısı’nı gerçekleştirdi. AGD ve MGV Genel Başkanı Salih Turhan’ın ve Genel Başkan Yardımcısı Ersan Bilgin’in katıldığı toplantı büyük bir heyecana sahne oldu.

CİHAT, İSLAM’IN TAMAMINI YAŞAMA GAYRETİDİR

Konya Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği ‘Gençlik ve İnanç’ çalıştayına değinen Turhan, “Bu çalıştayda imam-hatip öğrencilerinin dini bilgilerde tutarsızlık nedeniyle deizme kaydığı sonucuna varılmış. Bir konuyla ilgili farklı yorumlar neredeyse her zaman olmuş. Biz meselenin bilgi çelişkisinden değil, tutum ve davranış çelişkisinden kaynaklandığını düşünüyoruz. Müslüman kimliğiyle toplumun önüne çıkanlar, tüm işlerinde haktan ve adaletten yana olsalardı, bu konu gündemde dahi yer almazdı. Namaz kıldığı halde faizi, servetin belirli ellerde toplanmasını ve Siyonizm’le işbirliği yapmayı meşru gören ya da kendilerini buna mecbur gören Müslümanlar da var. İslam’ın bir kısmı İslam değildir. İslam, İslam’ın tamamıdır. Cihat, İslam’ın tamamını yaşama gayretidir” açıklamalarında bulundu.

GENÇLERİMİZ GELECEK UMUTLARINI YİTİRİYOR

Gençlerin iş bulamamasındaki temel problemi hükümetlerin oluşturduğuna dikkat çeken Turhan, ‘’Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekci, iktisat ve işletme mezunlarının devlet kapısında beklememesi gerektiğine dair bir açıklamada bulundu, “Kadro yok kardeşim, bekleme boşuna!” dedi. Peki, özel sektörde iş var mı? Üniversite mezunu, AVM’lerde asgari ücretle satış elemanı olmayı kabul ederse belki iş bulabilir ya da inşaat sektöründe, madencilik sektöründe tehlikeli işlerde ucuz işgücü olmayı kabul ederse belki iş bulabilir. Okuduğu bölümle ilgili bir iş bulamamak gençlerimizin değil, bu ülkenin çocuklarıyla ilgili bir gelecek planlaması olmayan hükümetlerin problemidir. Hal böyle olunca gençlerimiz gelecek umutlarını yitiriyorlar” şeklinde konuştu.

ÖNCÜLER UNUTULMADI

Toplantı öncesinde Milli Görüş’ün efsane isimlerinden Ali Soylu’nun ve şehit lider Adnan Demirtürk’ün kabirleri ziyaret edildi. Ardından katıldıkları divan toplantısının açılış konuşmasını yapan Turhan, “Hem güzel ahlakı kuşanmış, inançlı ve merhametli olan hem de pozitif bilimlerde donanımı yüksek kadrolar yetiştirmeliyiz” dedi.

SAVAŞLAR VE ÇOCUK ÖLÜMLERİ DEVAM EDİYOR

Türkiye’nin bölge ülkeleri ile bir araya gelerek ortak ve adil bir gelecek planlaması yapması gerektiğini belirten Turhan, “Katil İsrail, Toprak Günü’nde Filistinlilere saldırıyor. Bu konu İslam ülkelerindeki hükümetler tarafından kınamalarla geçiştirilirken Afganistan’da sivillerin bombalanmasıyla ilgili acı haberler ulaştı. Diğer taraftan Yemen Savaşı devam ediyor. Bangladeş’teki Arakanlı Müslümanlar, bulundukları kamplarda sağlıksız koşullarda yaşam mücadelesi vermeye devam ediyorlar. Libya’da sıkıntılı süreç devam ediyor. ABD’nin Tel Aviv Büyükelçisi Friedman, Kudüs’te Ağlama Duvarı’nda ayin yaparak ABD-İsrail ilişkilerindeki senkronizasyonu bir kez daha gösterdi. Suriye savaşı sekizinci yılına girdi. Sekiz yılda tek kazananın Siyonizm olduğuna şahidiz. Savaşlar ve çocuk ölümleri devam ediyor. Emperyalizm bölgenin tüm unsurlarını birbirlerine karşı kullanmaya devam edecektir’’ dedi.

ADNAN AĞABEYİMİZE ALLAH RAHMET EYLESİN

Konuşmasına şehit lider Adnan Demirtürk’ü anarak devam eden Turhan, “Vakfıkebir ilçemiz, Milli Görüş camiası için önemli bir merkez. Merhum Adnan Demirtürk ağabeyimizin bir Müslüman’a yakışır mütevazılıktaki kabri burada. Allah kendilerine rahmet eylesin. Adnan Ağabeyimiz bir çalışmadan diğerine intikal ederken, 15 Mayıs 1999’da saat 23.30 sularında Hakk’a kavuştu.  Yaklaşık 40 gün kadar sonra 19 yıl bitecek. Adnan Ağabeyimiz, dur durak bilmeksizin 54 ilde toplantı yapmış, bu toplantıların ardından Ankara’ya dönerken Havza’da geçirdiği trafik kazasında iki kardeşimizle, Talha Özcan Eyüpoğlu ve Ahmed Zahid Turan’la birlikte şahadet şerbetini içmişti. Allah, başkanımıza ve kardeşlerimize rahmet eylesin. Mekânları cennet olsun” dedi.


Facebook Twitter

Şubelerimizi ziyaret edin!

Anadolu Gençlik Derneği şubelerinde sizi bekliyor.


11 Ocak

Hak ve Adalet Konferansı

19:30
12 Mayıs

Dünya Kudüs Günü

00:00
08 Nisan

Grafik Tasarım ve Baskı Süreçleri Eğitimi

00:00
21 Aralık

Kantin Buluşmaları

00:00
20 Kasım

Asr-ı Saadet Dersleri

00:00

Yukarı