image

YARIM MİLYONUN ÜZERİNDE BAŞVURU

Anadolu Gençlik Derneği’nin (AGD) geleneksel hale getirdiği ve ülke çapında düzenlenen Siyer-i Nebi Yarışması için sadece ortaokul düzeyinde yarım milyonun üzerinde öğrenci başvuruda bulundu. 

16 Aralık Cumartesi günü saat 11.00’de yapılacak olan yarışma ile ilgili bilgi verenAnadoluGençlik Derneği Ortaokullardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Sami Koçak, “Ortaokullar komisyonu olarak bu yıl ikinci kez Siyer-i Nebi yarışmasını düzenliyoruz. Bundan önceki sene ortaokullardan 300 binden fazla öğrenci başvururken bu yıl yaklaşık yarım milyon öğrencimiz başvurmuştur. Ortaokulları ağacın kökü olarak görüyor, yarına yön verecek gençlerin buradan yetişeceğine inanıyoruz” dedi.

AMACIMIZ GENÇLERE PEYGAMBER EFENDİMİZ’İN HAYATINI ANLATMAK

Düzenledikleri yarışmanın amacına değinen Koçak, şunları kaydetti: 

“Siyer-i Nebi sınavıyla en önemli amacımız bir gencimize daha Peygamberimiz’in hayatını ulaştırmaktır. O’nun hayatını öğrenerek herkesin kazanacağı bu yarışmaya ve yıl boyunca devam eden etkinliklerimize tüm ortaokul öğrencilerimizi davet ediyoruz. Siyer-i Nebi yarışmasının dışında ara dönem kış etkinlikleri, Çanakkale Şehitleri anısına ağaç dikimleri, yaz döneminde yaz etkinlikleri ve yıl boyunca devam eden okuma gruplarımız sayesinde ortaokul öğrencileriyle bir araya geliyoruz.”


Facebook Twitter

Şubelerimizi ziyaret edin!

Anadolu Gençlik Derneği şubelerinde sizi bekliyor.


11 Ocak

Hak ve Adalet Konferansı

19:30
12 Mayıs

Dünya Kudüs Günü

00:00
08 Nisan

Grafik Tasarım ve Baskı Süreçleri Eğitimi

00:00
21 Aralık

Kantin Buluşmaları

00:00
20 Kasım

Asr-ı Saadet Dersleri

00:00

Yukarı