image

Agd Lise Komisyonu'nun düzenlediği kampı yoğun bir katılım ve coşku ile gerçekleştirildi. Kampta gençlere seslenen AGD-MGV Genel Başkanı Salih Turhan, Mescid-i Aksa'da yaşanan zulme sert tepki gösterdi. Turhan, "Biz asla İsrail'in varlığına alışmayacağız. Biz asla İsrail'le yapılan anlaşmaları meşru görmeyeceğiz" dedi.

Anadolu Gençlik Derneği Lise Kampı yoğun bir katılım ve coşku ile gerçekleştirildi. Ankara'nın Balâ ilçesinde düzenlenen kampa Türkiye'nin 81 ilinden 250 kişilik iki ayrı grupla 500 genç katıldı. Gençler kampta yapılan aktiviteler ile hem bedenlerini hem de zihinlerini dinlendirip güçlendirdiler. AGD Genel Başkan Yardımcısı ve Liseler Komisyonu Başkanı Ömer Yazgan, AGD Genel Merkez Liseler Komisyonu Teşkilat Birim Başkanı Maruf Fil, Milli Gazete yazarı İbrahim Veli, yazar Hüseyin Akın, İlahiyatçı-yazar Mustafa Soykök ile uzman psikolog ve yazar Abdulaziz Yılmaz gençlerle hasbihal etti. Gençler kampta yaptıkları Futbol, voleybol, basketbol, yüzme, satranç, masa tenisi gibi aktiviteler ile bedenlerini güçlendirirken, bilgi ve oryantring yarışmaları ile de zihinlerini güçlendirdiler. Ayrıca Savaş Talha'nın verdiği mini konser ile gençler keyifli zamanlar geçirdiler.

Aksa Tüm Müslümanların Ortak Davası

Kampta gençlere seslenen AGD-MGV Genel Başkanı Salih Turhan, son dönemlerde yaşanan gelişmeler hakkında değerlendirmelerde bulundu. Mescid-i Aksa'da yaşanan Siyonist Zulmü kınayan Turhan, Aksa'nın sadece Filistinlilerin değil tüm müslümanların ortak davası olduğunu ve işgalci İsrail'in o topraklarda kaldığı sürece bu davanın bitmeyeceğini vurguladı. Turhan, "Biz asla İsrail'in varlığına alışmayacağız. Biz asla İsrail'le yapılan anlaşmaları meşru görmeyeceğiz" şeklinde konuştu.

Cihat Çalışmak Demektir.

Yeni Eğitim-Öğretim müfredatında 'Cihat'ın anlatılacak olmasına karşı kimi çevrelerden yapılan asılsız ve mesnetsiz saldırı ve eleştirilere tepki gönsteren Turhan, bu eleştirilerin nedeninin dini ve dini değerleri tahakküm altına almak ve hayattan çıkarılmasını isteyen pozitivist aklın sonucu olduğunu kaydetti. Turhan, "Cihat, kimileri tarafından kasıtlı, kimileri tarafından bilmeden anlatılıyor. Cihat, çalışmak, gayret etmek, çabalamak demektir. İnsanın kötülüklere karşı nefesini kontrol etmesi, toplumu ve çevreyi iyilik adına düzeltme gayretidir. Cihat, baskılara karşı dirinmektir. Derslerimize çalışmak, kitap okumak İslam'ı doğru, güzel ve barış içinden anlatmak demektir cihat" diye konuştu.Şubelerimizi ziyaret edin!

Anadolu Gençlik Derneği şubelerinde sizi bekliyor.


Yukarı