image

AGD-MGV Genel Başkanı Salih Turhan, Ankara’da düzenlenen Kasım Ayı Bölge ve Şube Başkanları Toplantısı’na katıldı. Toplantı Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Ardından geçtiğimiz günlerde Hakkâri ve Diyarbakır’da şehit olan askerlerimiz için dualar okundu. Toplantının açılış konuşmasını yapan Turhan, “Bizim kırmızı çizgimiz zulmetmemek ve zulme boyun eğmemektir. Bizim durduğumuz zemini sağlamlaştıracak, olayları daha iyi tahlil edebilmemizi sağlayacak ilkeler bunlardır.” dedi.

TÜM VARLIĞIMIZ İLE FİLİSTİN’İN YANINDAYIZ

Hafta başında işgalci İsrail’in Gazze Şeridi’nde bulunan tünelleri bombalamasına da konuşmasında değinen Turhan, “İsrail, Gazze Şeridi’nde direnişin tünellerinden birini bombaladı ve ardından gaz sıktı. Ondan fazla kardeşimiz şehit oldu. Allah rahmet eylesin. Şehadet haberleri bizim azmimizi ve gayretimizi artırıyor. Mescid-i Aksa’ya, Kudüs’e, Gazze’ye, Filistin’e, direnişe, mücahitlere selam olsun. Tüm varlığımızla yanlarındayız. Bu olayların Balfour Deklarasyonu’nun 100. yılında gelişmesi de pek manidardır. Görülüyor ki İngiltere bir avuç Siyonist’in emrindedir. Bu yüzden İsrail’in işlediği bütün cinayetlerin, döktüğü bütün kanın, toprak işgallerinin ve hak gasplarının bir ortağı da İngiltere’dir. Bundan böyle İngiltere, başta Türkiye olmak üzere tüm İslam coğrafyasında ve tüm dünyada Balfour Deklarasyonu ile anılacaktır. Her İsrail kelimesinin yanına bir İngiltere kelimesi ilave edilecektir” şeklinde konuştu.

BU SAVAŞIN MÜSLÜMAN’A FAYDASI YOK

Kuzey Irak ’ta sıcak gelişmelerin yaşandığını dile getiren Turhan, bölgenin ırk ve mezhep üzerinden değerlendirilmemesi gerektiğine dikkat çekerek, “Kerkük Arapların mı, Türkmenlerin mi, Kürtlerin mi sorusu yanlıştır. Doğru soru şudur: ‘Irak’ın geleceğini Müslümanlar mı belirleyecek yoksa emperyalizm mi?’ Suriye ’de irili ufaklı neredeyse 500 grup var. Kardeşlerimiz oturmuşlar, bunların hepsinin isimlerini çıkarmışlar. E, ne olacak bu? Suriye savaşında kim kiminle bilgisiymiş… Suriye’de iki taraf var. Bir; emperyalizmin oyununa gelip, Amerika ve müttefiklerinden aldıkları silahlarla kan dökenler. İki; bu savaşın tek bir Müslüman’a faydası yok, kazanan ABD , kazanan İsrail diyenler. Şimdi Irak’ta da aynı durum söz konusu. Irak’ta niye Şii-Sünni, Arap-Kürt ya da Türkmen-Kürt çatışması olsun? Müslüman’ın Müslüman kanına girmesinin bize ne faydası olacak? Oturacağız, konuşacağız. Bu er ya da geç olacak. Ankara, Bağdat, Tahran, Şam, Erbil oturup konuşacağız. Güçlü olan zayıf olanı bertaraf etsin diye değil; hak ve adalet tesis edilsin, ortak bir gelecek inşa edilsin diye oturup konuşacağız.’’ diye konuştu.


Facebook Twitter

Şubelerimizi ziyaret edin!

Anadolu Gençlik Derneği şubelerinde sizi bekliyor.


11 Ocak

Hak ve Adalet Konferansı

19:30
12 Mayıs

Dünya Kudüs Günü

00:00
08 Nisan

Grafik Tasarım ve Baskı Süreçleri Eğitimi

00:00
21 Aralık

Kantin Buluşmaları

00:00
20 Kasım

Asr-ı Saadet Dersleri

00:00

Yukarı