image

İzmir’de yapılan minikler Türkiye Judo Şampiyonası’nın galibi Batman Anadolu Gençlik Spor Kulübü Sporcusu Muhammet Furkan Öztekin oldu.

23-26 Mayıs 2019 Tarihleri Arasında İzmir’de yapılan minikler Türkiye Judo Şampiyonası’nda Batman Anadolu Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu Muhammet Furkan Öztekin 50 kg da Tüm rakiplerini yenerek Türkiye şampiyonu olmuştur. 20-22 Haziran 2019 Romanya Ülkesinde yapılacak olan Balkan Şampiyonasına Ülkemizi Teşkilatımızı ve Kulübümüzü temsil edecektir.

Derneğin Genel Merkezi tarafından yapılan açıklamada, “20 milyon gencimizle Avrupa'nın en dinamik nüfusuna sahibiz. Bu manada hem sporumuz adına hem gençlerimizin pek çok branştaki ilgisi adına ümitli olduğumuzu ifade etmek istiyoruz.

Alkol, uyuşturucu ve madde bağımlılığı artığı, uyuşturucu madde ve sigara kullanımının 11 yaşlarına kadar indiği ülkemizde gençliğin potansiyelini ve dinamizmini iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Gençler,  ruhunuzu, aklınızı, bedeninizi, sizi uyuşturan, yok eden şeylere teslim etmeyin. İleride yaşlı bedenler içinde, olgunlaşmamış, bir türlü kendi farkına varamamış ruhlar olmak istemiyorsanız, iç dünyanızı zenginleştirin. Bunun yolu da bilimdir, sanattır, spordur. Hepiniz sanatın bir dalıyla meşgul olun, bir spor türüyle mutlaka ilgilenin. Geceleri yatmadan önce gözlerinizin son gördüğü şey, sosyal medya hesaplarınız değil, kitap satırları olsun. Aklınızı, ruhunuzu doyurun. Bedeninizi sporla güçlendirin. Spor sadece bedeni gelişiminizi değil, karakter gelişiminizi de olumlu etkiler. Dışa dönük, yeni şartlara daha kolay uyum sağlayan bireyler olmanızı sağlar.

Aynı zamanda sporda şiddetin her geçen gün atığı bir sürecin içerisindeyiz. Sporu bir çatışma ve savaş ortamı değil, mücadele ve yarış ortamı şeklinde görmeliyiz. Romanya’da yapılacak olan şampiyonada kulüp başkanı ve aynı zamanda antrenörü olan Ömer Polat’a, sporcumuz Muhammet Furkan Öztekin’e Balkan Şampiyonasında başarılar dileriz” şeklinde oldu.  


Facebook Twitter

Şubelerimizi ziyaret edin!

Anadolu Gençlik Derneği şubelerinde sizi bekliyor.


11 Ocak

Hak ve Adalet Konferansı

19:30
12 Mayıs

Dünya Kudüs Günü

00:00
08 Nisan

Grafik Tasarım ve Baskı Süreçleri Eğitimi

00:00
21 Aralık

Kantin Buluşmaları

00:00
20 Kasım

Asr-ı Saadet Dersleri

00:00

Yukarı