image

Anadolu Gençlik Derneği'nin (AGD)16-23 Ağustos tarihlerinde Düzce-Gölyaka’da okul başkanları kampı gerçekleştirildi.

81 il ve binlerce okuldan öğrencinin katıldığı kamplarda birçok sportif, kültürel ve sosyal aktivitenin yanı sıra sevgi ve kardeşliğin pekiştirilmesi adına farklı illerden gelen öğrencilerin aynı çadırda kalmaları sağlandı. Öğrencilere yılda iki defa bu imkânları sunan AGD eğitim öğretim dönemi içerisinde de öğrencileri yalnız bırakmıyor. Kitap okuma grupları ile onları güzel birer insan olmaları için çalışmalara imza atıyor. 

AGD/MGV Genel Başkanı Salih Turhan’ın öğrencileri kamp alanlarında ziyaret etmesi genç başkanları sevindirdi. Kamp yerinden ayrılırken öğrencilerle sohbet eden Genel Başkan Turhan bir de öğrencilerle öz çekim yaptı. AGD İmam-Hatipler Komisyon Başkanı Yavuz Selim Dumangöz kampın verimli olabilmesi için her türlü ayrıntıya dikkat ettiklerini vurguladı: “Gençlerimiz bizlere emanet onların buradan en güzel şekilde ayrılması ve okullarına gittiklerinde öğrendiklerini arkadaşlarına aktarmasını ümit ediyoruz. Bu yapılan sıradan bir yaz kampı değil belli bir ideal doğrultusunda bir araya gelmiş gençler var hayatın akışına kapılmadan fedakarlıklar yaparak Türkiye’nin en uç yerinden gelip burada kardeşliği oluşturdular” dedi.

AGD MGV Genel Başkanı Salih Turhan gençlere şöyle seslendi; 

“Müslümanca bir tutum takınmak için yarına yatırım yapılmaz. Müslümanca duruş bugünün hesabını verebilmektir. İslam yarın yaşanmak üzere değil hemen şimdi için inmiştir. Öncelikle bunun farkında olacağız ve bugünün hesabını verebilmek için yaşayacağız. Biz Anadolu Gençlik erleriyiz. Biz Milli Görüş erleriyiz. Bizim bir duruşumuz, bir kimliğimiz var. Çiçek böcek hareketti değiliz. Edebiyat kulübü değiliz. Eğitsel kol faaliyeti yapmıyoruz. Yeryüzünde iyinin güzelin doğrunun faydalının ve adil olanın egemen olması için mücahede ediyoruz. Nerede durduğumuzu, kim olduğumuz, neyin mücahedesini yaptığımızı öncelikle sizler bileceksiniz.

Yüzlerce STK’nın olduğu Türkiye’de her biri ayrı ayrı çalışmalar gerçekleştiriyor diyen Turhan; “Birçoğu ırkçı emperyalizmden, küresel sömürü siteminden ve bu sömürü sisteminin işbirlikçilerinden bahsedemezler. ABD, AB ve İsrail ile birlikteliğe, NATO ile sınır ötesi operasyonlara ses çıkaramazlar. İşte bunlar gençlere içi boşlatılmış bir namazı salık verirler. İşte bunlar gençlere Kitab’ı içini boşaltarak anlatırlar. Biz onları taklit edecek değiliz. Biz onlar gibi olacak da değiliz. Biz inandığımız yolda, istikametimizden milim sapmadan yürümeye devam edeceğiz. Bir annenin ya da bir babanın çocuğuna bırakacağı en büyük miras güzel ahlaktır. Biz her daim önce ahlak ve maneviyat diyoruz. Ahlak kişinin kendi için istediğini kardeşi için de istemesidir, kişinin kendi için istemediğini kardeşi için de istememesidir. Bir gence de yakışan en güzel takı merhamet dolu bir kalptir” dedi.Şubelerimizi ziyaret edin!

Anadolu Gençlik Derneği şubelerinde sizi bekliyor.


Yukarı