image

Avrupa Gençlik Derneği Genel Merkezi Viyana’da açıldı. Açılışta Konuşmalarını gerçekleştiren Anadolu Gençlik Derneği (AGD) ve Milli Gençlik Vakfı (MGV) Genel Başkanı Salih Turhan, “Temennimiz ve dualarımız o dur ki Cenabı Allah, bu gün burada yaptığımız bu açılışı, tüm insanlığın sıkıntılarını gideren, işlerini kolaylaştıran, kalplerini hak ve adalete açan sebeplerden eyler” dedi.

 

Avrupa Gençlik Derneği Niçin Önemlidir?

Açılışın önemine dikkat çeken Turhan şunları söyledi,

“- Avusturya, Türkçe anlamıyla, Doğu Hükümdarlığı, 1460’lardan bu zamana, yaklaşık 560 yıldır, tarihimizde önemli bir yer tutan ve o dönemlerden beri az ya da çok Müslüman nüfusa ev sahipliği yapan bir coğrafyadır.

- Birleşmiş Milletlerin dünyada 4 şehirde “merkez” ofisi vardır. Bu merkez ofisler ABD’de New York’ta, İsviçre’de Cenevre’de, Kenya’da Nairobi’de ve Avusturya’da Viyana’da bulunmaktadır.

- Avusturya’nın yaklaşık 9 milyon nüfusu vardır ve bunun %7 kadarı Müslüman’dır. Yani yaklaşık 700 bin kadar Müslüman bu ülkede yaşamaktadır.

-Avusturya, sınırları duvarla çevrili bir ülke değildir. Vatandaşlarının serbest dolaşım ve ticaret hakkına sahip olduğu Avrupa Birliği’nin bir üyesidir. Bu alanda 520 milyon kadar bir nüfus var. Bu nüfusun 5%’inden fazlası Müslüman’dır. Yani 30 milyona yaklaşmakta olan bir Müslüman nüfus var

-1960’larda dil bilmeyen yabancı işçiler olarak başladığımız serüvende üçüncü nesle ulaştık. Aramızda iki ve daha çok dil bilen iş insanları, bilim insanları, akademisyenler, sanatçılar, siyasetçiler, yazarlar, doktorlar, mühendisler var. Sadece Müslümanlara değil, Avrupa’daki 520 milyon insanın her birine hayatı güzelleştirecek ve kolaylaştıracak fikirleri aktarabilecek genç kardeşlerimizin bunu bir plan ve program dahilinde yapmaları gerekir.

- Son olarak Avrupa, Güney Amerika’dan Kuzey Amerika’ya, Asya’dan Afrika’ya geniş bir insan popülasyonuna sahip.

Tüm bu saydığım sebeplerden dolayı Avrupa Gençlik Derneğimiz çok önemlidir. Avrupa Gençlik Derneğimizin Genel Başkanı Arif Şen kardeşimize ve çalışma arkadaşlarını başarılar dilerim” dedi.


Facebook Twitter

Şubelerimizi ziyaret edin!

Anadolu Gençlik Derneği şubelerinde sizi bekliyor.


11 Ocak

Hak ve Adalet Konferansı

19:30
12 Mayıs

Dünya Kudüs Günü

00:00
08 Nisan

Grafik Tasarım ve Baskı Süreçleri Eğitimi

00:00
21 Aralık

Kantin Buluşmaları

00:00
20 Kasım

Asr-ı Saadet Dersleri

00:00

Yukarı