image

KUDÜS MAHZUN OLMAYACAK

Programda konuşan Din-Bir-Der Genel Başkanı Muhittin Hamdi Yıldırım, Miraç Kandili’ni Filistin elçiliğinde yani Filistin topraklarında idrak ettiklerinin altını çizerek, konuşmasına şöyle devam etti: “İsra Sûresi Kur’an-ı Kerim’de durdukça ve miraçta Peygamber Efendimiz’e nazil olan ‘Amenarrasülü’de bulunan esaslar Kur’an-ı Kerim’de bulundukça ve Kur’an-ı Kerim’de Yahudi ve Hristiyanları bize anlatan ayetler var oldukça Mescid-i Aksa ve Kudüs mahzun olmayacaktır. Filistin bir gün bağımsızlığına mutlaka kavuşacaktır. Peygamber Efendimiz’in Mekke-i Mükerreme’den Kudüs-ü Şerif’e isra etmesi bize Kudüs işgal altında iken bütün gücümüzle onu kurtarmaya koşmamız anlamına gelir.”

UYANMA SÜRECİNE GİRDİK

Yıldırım, Osmanlı İmparatorluğu’nun yıkılmasının ardından İslam âleminin parçalandığına dikkat çekerek, “Filistin’e emperyalistlerin ve Batılıların yardımıyla Siyonistler hâkim oldu. Şimdi biz İslam tarihi içinde büyük bir krizi yaşıyoruz. Şunu ümmet olarak bilmemiz lazım; Filistin bizim vücudumuzun göğsüne, Kudüs kalbine tekabül ediyor. Bu krizden çıkmak için İzzeddin Kassam, Yaser Arafat, Ahmed Yasin ve on binlerce mücahid şehid oldu. Şimdi Siyonist zulmün zirvesindeyiz. Geriye dönüş başladı. Bu bakımdan Peygamber Efendimiz ‘ben ikindi sonrası peygamberiyim’ buyurdu. İslam’ın gelmesiyle insanlık saadete erecek yolu gördü ve ona uydu. Bin yıl Müslüman birlik oldukları için İslam cihana yön verdi. Dört yüz yıldır İslam’dan uzaklaştık. Biz İslam’dan uzaklaşınca Siyonizm ve emperyalizm galip geldi. Şimdi ise kırk yıldır dünya Müslümanları Filistin ve Kudüs konusunda uyanma sürecine girdik. Emperyalizm ve Siyonizm her geçen gün mevzi kaybediyor. İnşallah Kudüs’ün kurtarılması için çok zaman geçmeyecek” diye konuştu.

FİLİSTİN, ÜMMETİN DAVASIDIR

İslam dünyasının yaşadığı krizden çıkması için İslam Birliği’nin kurulması gerektiğine vurgu yapan Yıldırım, “Kudüs davası sadece Filistin’de yaşayanların davası değildir. Ümmetin davasıdır. Sizin göğsünüzün üzerine karabasan çöktüğü zaman nasıl bütün vücut organları onu def etmek için çalışıyorsa biz de Türkiye’siyle, Mısır’ıyla, Pakistan’ı ve İran’ıyla, Mekke’si, Medine’si ve Şam’ıyla harekete geçerek İslam’da ittifak edip bu krizden ancak üzerimize düşenleri yaparsak çıkarız” diye konuştu.

KUDÜS’E ZAFERLE GİRECEĞİZ

Filistin Ankara Büyükelçilik Müsteşarı Nabeel Alsarraj, “Heyecanlıyım! Anadolu Gençlik gençlerini görünce, Fatih Sultan Mehmet’in torunlarını görünce diyorum ki; Filistinliler Filistin’i merak etmesin. Kudüs’tekiler merak etmesin. Anadolu Gençlik gençleri var oldukça Filistin’in zaferi yakındır. Hatta çok yakındır. Filistin’de Osmanlı’nın binlerce eseri var. Sur, Kanuni Sultan Süleyman’ın surudur. Kudüs-ü Şerif’i yılarca Türkler korudu. Biz Türklerle kardeşiz. Bugün yine şehitlerimiz var. Saldırılar devam ediyor. 500’ün üzerinde yaralımız var. Şehadete erişenler şu an bizi görüyorlar. Onlar bizi görüyorlar. Kudüs’e zaferle gireceğiz inşallah. İnanın bütün umutlar kaybolduğunda bir ışık çıkıyor. O ışık Allah’tan ve Türkiye’den başka çıkmıyor. Filistinliler için her taraf kapalı, her taraf acı ve zulüm. Ancak her gün yeni bir umutla kalkıyoruz. Şehadet şerbetini içmek için yürüyeceğiz. Yakında Kudüs’te görüşeceğiz inşallah” ifadelerini kullandı. Program, yatsı namazının kılınmasının ardından edilen dualarla sona erdi.


Facebook Twitter

Şubelerimizi ziyaret edin!

Anadolu Gençlik Derneği şubelerinde sizi bekliyor.


11 Ocak

Hak ve Adalet Konferansı

19:30
12 Mayıs

Dünya Kudüs Günü

00:00
08 Nisan

Grafik Tasarım ve Baskı Süreçleri Eğitimi

00:00
21 Aralık

Kantin Buluşmaları

00:00
20 Kasım

Asr-ı Saadet Dersleri

00:00

Yukarı