image

Türkiye’nin en büyük gençlik organizasyonu olan Anadolu Gençlik Derneği, Kızılcahamam’da yüzlerce ilçe başkanını bir araya topladı. İki gün boyunca devam edecek olan toplantılar ile AGD, 43’üncü dönemin ‘besmelesini’ de çekti. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda sunumların yanı sıra sanatçılar tarafından da ezgiler seslendirildi. Programın açılışını yapan AGD ve MGV Genel Başkanı Salih Turhan, yeni dönemin hayırlar getirmesini temenni ederek, önemli tespitlerde bulundu.

MİLLİ GÖRÜŞ DEDİĞİNİ YAPAN HAREKETTİR

Turhan, hareket olarak söyledikleri her ifadenin gerçekleştiğini çünkü sadece doğru sözü  dile getirdiklerini belirterek, daha önce Batılı ülkeler ile ilgili ifadelerinde yine haklı çıktıklarının altını çizdi. Batı’nın iki yüzlü sömürücü düzenine karşı ifadelerlinin bu gün karşılık bulduğunu da altını çizen Turhan,  “Bu gün söylediklerimizin doğru olduğu ortada. Batı ile ilgili dediklerimize şimdi inanmaya başladılar. İslam ülkeleri ile birliktelik söylüyoruz. Nasıl olacak diyenler, yarın nasıl olacağını hep birlikte görecekler. Sadece Allah’a dayanarak yola çıkılırsa, İslam Birliğinin kurulması mümkündür. Milli Görüş Hareketi söylediğini yapan bir harekettir. Kıbrıs’ın fethinin nasıl gerçekleştiğini herkes biliyor. O dönemde Türkiye’nin yanında kimse yoktu. Sağdan bak, soldan bak kimse yoktu. Sadece Kaddafi vardı. Ne Batı, ne Amerika, Türkiye’nin yanındı mıydı, hayır! Hiçbiri yanımızda değildi. Bir insan çıktı, sırtını Allaha dayadı ve o fethi gerçekleştirdi. İşte irade buydu ve o söylenen gerçekleştirildi” dedi.  

İNCİRLİK’TEN CONİLER GİDECEK

Turhan açıklamalarının devamında ise İslam Birliği vurgusu yaparak, “Bu teşkilata iktidar nasip olduğunda üç ayda İslam birliği kurulacak ve bu zulümatlar durdurulacaktır inşallah. Ülkemiz içerisinde yabancı üsler var. O İncirlik üssünden Coniler gidecek, yerine Mehmetçik gelecek. Biz yeter ki gayret edelim, yeter ki irade gösterelim. Artık bölgemizde şehir devletleri kurmaya başladılar. Öyle bir tasnif yapıyorlar ki, mezhep ve ırk kavgaları ile bizi birbirimize düşürüyorlar. Bizi bu şekilde birbirimize düşürüyorlar. Suriye’de şehir devletleri kurmaya çalışıyorlar. Irak’ta aynı durum söz konusu” diye konuştu.

BU TOPLANTI BİR MİLAT OLACAK

Son dönemde Irak’ın kuzeyinde yaşananlar ile ilgili söylenenlere ilişkin ise Turhan, “Kafamızı bozmayın beş bin genci göndereceğiz diyorlar. 1945’ten beri İsrail orada. Bizim en büyük meselemiz, sadece bazı şehirler değil, bizim meselemiz İslam ülkelerinin Paris’ten, New York tan koparılması meselesidir. Biz sınırları kabul etmiyoruz, yeni sınırları kabul etmiyoruz. Biz iktidara geldiğimizde İslam ülkeleri şehirleri olacak. Plakaları farklı olabilir. 01 Mekke, 02  Medine, 03 Kudüs olacak inşallah. Sultan Selahattin hayal etti, Kudüs’ü fethetti. Sultan Fatih de İstanbul’un fethini hayal etti ve fetih gerçekleşti. İnşallah biz de Bağdat’a, Şam’a da Cakarta’ya kadar gideceğiz. Başka bir yola ve metoda ihtiyacımız yok. Bizim kadrolarımız Allahın izniyle, dünyalık sandalyelere talip değil. Hak nizamın tesisine talip, Allahın rızasına talip. Bu toplantımız bir milat olacak” ifadelerini kullandı.

 

KÖYLÜ: BATI ROMA’YI BU NESİL TARİHE GÖMECEK

Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Mustafa Köylü ise konuşmasında yardım çalışmaları ile ilgili bilgiler aktararak, mazlum milletlere ulaşmak için daha çok çalışılması gerektiğine işaret etti. Köylü, konuşmasında ayrıca Milli Görüş Hareketi’nin ülkede çok şeyi değiştirdiğini de sözlerine ekleyerek, “O günlerden bu güne çok şey değişti. Milli Görüş Hareketi, bu ülkede çok şeyi değiştirmeyi başardı. Hocamızın ardından milyonlarca çiçek açtı artık” diye konuştu.

ESKİ MGV’Lİ DİYE BİR ŞEY OLMAZ

“Eski AGD’liler, eski MGV’liler diye bir şey yok. MGV’li, her zaman MGV’lidir” diyen Köylü, son dönemde her yerde türeyen derneklere de göndermede de bulunarak, “Şimdi toplanıyorlar birkaç dernek kuruyorlar. Güzel süslü süslü isimlerle kuruyorlar. Bakıyorsunuz bir ay sonra işçi bulma kurumuna dönmüş. Ne inanç kalmış, ne heyecan. Bu olmadığı için kuru kalabalıklar olmaktan öteye gidemiyorlar. Kapısını kilitliyorlar bu sefer de başka bir dernek kuruyorlar. Asla ve asla başınızı önünüze eğmeyin. Siz bu ülkenin omurgasısınız. Bu ülkeyi bir arada tutan mıknatızsınız. Bu ülkeyi yeniden ayağa kaldıracak ve kelime-i tevhidi yüceltecek olanlar sizlersiniz” şeklinde konuştu.

BATI ROMA’YI DA BU NESİL YIKACAK

Köylü, ayrıca sıkıntıların her daim olacağını ancak, bir gün bu sorunların biteceğini de ifade ederek, “İslam coğrafyası son birkaç yüzyıldır çok acılar çekti. Büyük sorunlar ile uğraşmayı sürdürüyor. Her daim sorunların üstesinden gelmeyi bildik. Fatih sultan nasıl ki Doğu Roma’yı yok etmeyi bildi inşallah bu nesil de Batı Roma’yı yok edecek, tarihe gömecek” dedi. 

 

ASİLTÜRK: ALLAH BİZİ KARDEŞ KILMIŞ

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, teşkilat mensuplarına yapacakları çalışmalarda kullanacakları dilin önemine ilişkin konuştu. Asiltürk, kardeşlik hukukunu hatırlatarak, “Allah kitabında ‘müminler kardeştir’ diyor. Bunu iyi kavramız lazım. Bunu iyi öğrenirsek, etrafımızdaki insanlara da öylece yaklaşırız. Zaman zaman bunları tekrar ediyorum ancak bu önemli” hatırlatmasını yineledi.

İSLAM’DA TENKİT YOK, UYARI VAR

Asiltürk, son yıllarda İslam ülkelerinde tefrikaların ortaya çıktığını bunun da temelinde Batı’dan gelen tenkit kavramının olduğunun altını çizerek, “Biz ne yapacağız. Nasıl bir yol ve yöntem izleyeceğiz. ‘Bir müminin hatasını görürseniz onun hatasını gidermeye çalışın’ diyor sevgili Peygamberimiz. ‘Hakaret edin’ demiyor. ‘Tarif ederken de mümin müminin aynasıdır’ demiş. Orada gördüğümüz kendimizdir. Tatlı dille, güler yüzle, Allah ve Resulünün bize emrettiği şekilde Müslümanlık da tenkit yoktur. Bir kusuru varsa ne olacak diyorlar. Müslümanlık da tenkit Batı’dan gelmiştir. Tenkit karalamaktır. Biz de ise insanları hakka yönlendirme çalışması gayreti vardır, bu tenkit değil uyarıdır. Allah da ‘gıybet etmeyin’ diyor. ‘Arkasından konuşmayın’ diyor. Herkes herkesin arkasından konuşuyor. Yeryüzünde Milli Görüş camiasından başka Allah’ın emir ve yasaklarına samimi candan bağlı o şuurda mücadele eden başka bir topluluk yok. Pek çok topluluk var ama bu şuurda yok. Erbakan hocamızın gösterdiği yolda mücadele eden sadece Milli Görüş topluluğu. Dünya da nereye gidersen herkes bizden bir kurtuluş bekliyor. Bizim ülkemizde de Milli Görüş dışında bu mücadeleyi yapan hiç kimse yok” ifadelerini kullandı.

HEP BİRLİKTE HAREKET EDİN

Müslümanların tarih de olduğu gibi bu günde beraber hareket etmeleri gerektiğini söyleyen Asiltürk, “Hep birlikte olun, beraber hareket edin.  Tarih de her dönemde bütün Müslümanlar tek yerden yönetilmiştir. Hz. Peygamber döneminde, Emeviler, Abbasiler döneminde de böyleydi. Müslümanlar, Hristiyanların da hakkını korumuşlardı. Anadolu’nun İslamlaşmasında bu etkili olmuştur. Allah rahmet eylesin Ertuğrul Gazi adalet ile yönetmiştir. Adalet mülkün temelidir, mülk devlettir. Bu ortadan kalktığı için büyük sıkıntılar yaşanıyor. Bunu tekrar oluşturma çalışmasını yapmak zorundayız” dedi.Şubelerimizi ziyaret edin!

Anadolu Gençlik Derneği şubelerinde sizi bekliyor.


31 Mayıs

Test

22:22
08 Nisan

Grafik Tasarım ve Baskı Süreçleri Eğitimi

Adapazarı/Sakarya 00:00
01 Şubat

Şehitler Haftası

00:00
00

Kış Etkinlikleri

00:00
00

Okuma Grupları

00:00
13 Mayıs

Fetih ve Gençlik Şöleni

00:00
13 Mayıs

Ayasofya Camii Fetih Namazı

00:00
18 Mart

İnananların Zaferi ÇANAKKALE

00:00
12 Mayıs

Dünya Kudüs Günü

00:00
20 Kasım

Asr-ı Saadet Dersleri

00:00

Yukarı