» Anasayfa / » ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 101’İNCİ YILDÖNÜMÜNDE BİNLERCE GENÇ, ŞEHİT DEDELERİNİ 4 HAFTA BOYUNCA YAD EDECEK…

ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 101’İNCİ YILDÖNÜMÜNDE BİNLERCE GENÇ, ŞEHİT DEDELERİNİ 4 HAFTA BOYUNCA YAD EDECEK…

Ümmetin Zaferi Çanakkale

Düşmana ‘bu vatan geçilmez’ diyen ve destan yazan dedelerini unutmayan Türkiye'nin dört bir tarafından ümmetin evlatlarını 4 hafta boyunca Çanakkale’de buluşturuyoruz. Akbaş Şehitliği’nde bir tas çorba içerek daha sonra şehit düşen dedelerinin mezarlarını gezerek dua edecek.

ÇANAKKALE/Ümmettin asırlar evvel payitahtı ve halifelik makamını korumak için savunduğu topraklara Teşkilatımız akın etti. Her sene şehit dedelerini unutuyoruz mensuplarımız bu sene de 4 hafta boyunca 81 ilden Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünde mücadelenin yaşandığı topraklarda buluşacak. Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünde ‘Ümmetin Zaferi Çanakkale’ programıyla 4 hafta boyunca 8 kafileyle adeta Gelibolu’ya çıkarma yapacak gençler, Sabah Namazı’nda Eceabat’ta duaya duracak. Daha önce şehit düşen ecdad için 250 bin hatim indiren teşkilatımız, hatim duasını da şehitliğin başında 4 hafta boyunca yapılcak. Namaz ve duadan sonra ise gençler, Akbaş Şehitliği’nde bir tas çorba içerek, her karışına bir şehit düşen Gelibolu yarımadasını 4 hafta boyunca gezecek.

ZİYARETLER BİR HAFTA SÜRECEK

Her sene binlerce genci ümmetin destan yazdığı, düşmana ‘bu vatan geçilmez’ denildiği topraklarda 4 hafta boyunca gençlerimizi buluşturuyoruz. Bu senede dört bir yandan on binleri şehit dedeleriyle buluşturulacak. Çanakkale ziyaretleri Programının ilk grubu bu gece yarısından itibaren Gelibolu yarımadasına programın yapılacağı Akbaş Şehitliği’ne adeta çıkarma yaptı.

Şehitlikte açıklamalarda bulunan Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Savaş, “Çanakkale Zaferi’nin 101’inci yıldönümünde Gelibolu’dayız.   Bir hafta önce 18 Mart 1915’te kazandığımız kutlu zaferin 101’inci yıldönümüne girdik. şimdi on dördünde, on beşinde, on altısında, on yedisinde toprağa düşmüş, Hakka yürümüş, Allah’a kavuşmuş şehitlerimizin huzurundayız.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   Buradaki yeşillikler,  çayırlar, çimenler şehitlerimizin saçları… Buradaki toprağın kokusu, şehitlerimizin kokusu…Ve buradaki on dördünde, on beşinde, on altısında, on yedisindeki gençler şehitlerimizin bıraktığı yerden hakkın ve adaletin bayrağını ellerine almış gençler… Az ötemizdeki boğaz, Çanakkale boğazı. Burada deniz tuzdan ve sudan ibaret değil. Bastığımız bu topraklar, Gelibolu toprağı. Bu topraklardan sadece çayır, çimen ağaç fışkırmıyor” dedi.

101 YIL ÖNCESİNDEN TEKBİR VE ŞAHADET SESLERİ GELİYOR

Burada 101 yıl öncesinden top, tüfek, insan, tekbir ve şahadet seslerinin geldiğini söyleyen Mehmet Savaş Bey, “Bugün burayı gezerken toprağa, denize ve gökyüzüne şahadet mertebesine ulaşmakta olan on beş yaşlarında bir delikanlının gözüyle bakalım. Bugün burayı gezerken metrekareye düşen 6000 merminin kokusunu alalım. Bugün burayı gezerken taze gelin gibi, kurban gibi kınalanıp cepheye gönderilmiş 45 kiloluk bedenlerin mücahedesini düşünelim. Ecdad-ı şehidimiz burada, hakkın batıla galip gelmesi için şehit düştüler. Bu İslam topraklarını emperyalistlere çiğnetmemek için Hakk’a yürüdüler. Müslümanların birliği ve dirliği için Hakk’a yürüdüler. İslam’ın baş şehri İstanbul düşmesin diyerek Hakk’a yürüdüler.Mekke için, Medine için, Kudüs için, Şam için, Bağdat için, Diyarbakır için Hakk’a yürüdüler” diye konuştu.

 Programımız Türkiye’nin geleninden gelen misafirlerimizle 4 hafta boyunca devam edecek.

 

 

» İlgili Başlıklar

Etkinlik
Takvimi

Dosya
Arşivi

Bültenler

Üye Olmak
İstiyorum

Online
Bağış