» Anasayfa / » Bu karmaşada biz nerede duruyoruz

Bu karmaşada biz nerede duruyoruz

Ortalık toz duman. Karşılıklı salvolar öylesine yoğun ki insanın muhatap olmak istemediği bir durum yaşanıyor. Tam bir bilgi kirliliği içindeyiz. Dört bir yandan insanlık üzerine ağdırılanların neyin doğru neyin yanlış olduğu bilinemiyor. Tarafların Müslüman olması bu karmaşayı daha da içinden çıkılmaz bir hâle dönüştürüyor.

Emperyalizmin oyuncağı olanların birbirleriyle tutuştuğu bu kavgada biz neden ve niçin taraf olalım ki? Şimdiye kadar görünmeyen bir işbirliği içinde olanların yani koalisyon kuranların birbirlerine düşmeleri bir iktidar kavgasından başka ne olabilir ki?

Biz uçurumların büyütülmesinden elbette yana değiliz. Özellikle ülkemizi kuşatan egemenlerin oluşturduğu ve sürüklediği kitlelerin yanında yer almak bize ne kazandırır? Biz hiçbir zaman siyonizmin, ırkçı emperyalizmin, Haçlı Hıristiyan birliğinin, Katolik AB tutkusuna düşüp eteklerine tutunanlardan olmadık, olmayız da. Küçük hisseler peşinde olmayı hiçbir zaman düşünmedik. İdealimiz, ülkümüz, tutkumuz, Müslümanların bütünleşmesi, bir araya gelmesi, güç oluşturmasıdır. İslâm medeniyeti bütünlüğünde buluşması ve yeniden birleşmesi, İslâm milleti bilincine ermesi ve bu bilinçle yol alması en önemli görevimiz.

Türkiye, dahası Müslümanlar tam bir kapanın içinde. Soluklanamayacak kadar büyük bir bunalım ve kriz içindedirler. Bu, onların dağınıklıklarından kaynaklanıyor. Katolik Haçlı ruhunun oluşturduğu AB kapısında sürünmenin, önlerine sürülen dayatmaları eksiksiz ve kusursuz yerine göstermenin çabası içinde olanların yanında olmak neyi kazandırır bize. Ülkümüz kendimiz olmak yolunda ilerlemek.

Her adımın bir bedeli var. Uluslararası ilişkilerde atılan adımların bedeli çok daha ağırdır. Tarihler bize elbette bir takım şeyleri çağrıştırır ister istemez. 2002 yılında Papa Heykeli altında Haçlı AB sözleşmesini imzalamanın bir bedeli olmayacak mıydı dersiniz? Türkiye’deki postallardan kurtulma gibi çok basit gerekçeleri kendilerine ilke edinenler bu gün neden onlardan yakınaduruyorlar ki? İsrail’siz, Amerika’sız olmaz deyip D- 8 oluşumunu bir yana atanların bugün bu güçlerden yakınmaya hakları var mıdır? Amerika’da soluklanıp Türkiye’yi yönetmenin ve bundan hayırlı sonuçlar çıkarmanın neresi doğru?

Ülkemize NATO üsleri azmış gibi yenilerini kurdurtmak, bunların Müslümanlara karşı olmadığını söylemenin ve savunmanın neresi doğru. Bunlar salt İsrail’i korumak, Müslümanları kontrol altında tutmak için değil miydi? Bunun bilinmeyeni nesi vardı ki? Şimdi ne diye Faiz lobisinden yakınılıyor, ne diye başımıza sarılan çorapların ve tuzakların bu güçlerden geldiğinden yakınılıyor ki? Bile bile bu tuzağın içine düşmeyi ve yaşamayı bir yol olarak bilenlerin bunlardan yakınmaya hakları var mıdır?

Türkiye üzerinden Irak’a yapılan binlerce sorti ile ölen yüzbinlerce insanın, tahrip edilen kültür tarihinin, talan edilip kaçırılan değerlerin hesabı sorulmayacak mı dersiniz? Türkiye’yi arkadan Suriye bataklığına itip, bu itilmeyi sahiplenmenin nelere mal olduğu ortada. Zalim Beşar Esat’ın zulmü kadar bir zulme ortak olunmuyor mu? Orada ölen yüzbinlerin ve içine düşülen büyük felâketin sorumluluğu yok mu dersiniz? Bu ateşi söndürmek dururken ne diye bunu daha da alevlendirme çabası içine giriliyor? Biz neden bu yanlışların içinde olalım?

Ergenekon sürecinde haklı haksız, gerekeli gereksiz estirilen terörün nelere mal olduğu ortada. Emir komuta düzleminde emir altında olanların günahı neydi? Yıllarca hapse tıkılıp yargılanmaları uzatılan, sonra da beraat ile çıkanların çektiği çilenin ve vebalin hesabı ödenmeyecek mi dersiniz? Bugün aynı olaylar başlarına gelince kıyamet koparmaya hakları var mı? Biz o zaman doğruları söylediğimizde “Ulusalcı”, “Ergenekoncu”, “Şia yanlısı” olarak suçlanmadık mı? Bugün biz bu yanlışların içinde yer almadığımız için şucu ya da bucu olarak nitelendirilmeyi hak ediyor muyuz? İstikametimiz belli ve asla bundan vaz geçmeyiz. Ne siyasal ikbal peşindeyiz, ne dünyalık edinme çabası içindeyiz. Çok şükür bu güne kadar da tutturduğumuz yol ve istikametten sapmadık ve yanılmadık. Bu bize yeter. Ötesi bizi ilgilendirmez.

» İlgili Başlıklar

Etkinlik
Takvimi

Dosya
Arşivi

Bültenler

Üye Olmak
İstiyorum

Online
Bağış