» Anasayfa / » Başkanlık Divanı / » Metin Yüksel DİNÇASLAN

Müesseseler Kom. Başkanı

Metin Yüksel DİNÇASLAN

1980 yılında Kahramanmaraş Türkoğlu İlçesin de doğdu. İlkokulu Ceceli Köyü İlkokulu’nda 1991 yılında, Ortaokulu Pazarcık Y.İ.B.O. da 1994 yılında, Liseyi Kahramanmaraş İmam-Hatip Lisesi’nde 1997 yıllında bitirdi. Lisede sınıf temsilciliği görevinde bulundu.
Üniversiteyi 1998-2002 yılları arasında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Öğretmenliği Bölümünü Okuyarak tamamladı. Üniversitede Sınıf Temsilciliği,  Fakülte Başkanlığı, Üniversite Komisyonunda çeşitli görevler ve Anadolu Üniversitesi Başkanlığı görevlerini yürüttü.

 2002 TEMMUZ – 2009 ARALIK TARİHLERİ ARASINDA KAHRAMANMARAŞ’TA ÖZEL OKULLARDA VE MEB’E BAĞLI OKULLARDA ÖĞRETMEN OLARAK GÖREV YAPTI. Bu sırada AGD Kahramanmaraş Şubesinde çeşitli Komisyonlarda görevler aldı.

 Ocak 2010- Temmuz 2012 yılları arasında Tokat’ta Mehmet Akif Ersoy Görme Engelliler İ.Ö.O. Öğretmenlik yaptı.

2010 Mart- 2012 Ağustos tarihleri arasında AGD Tokat Şube Başkanlığı görevini yerine getirdi.

2012 Ağustos ayından itibaren Ankara’da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Keçiören Atatürk Çocuk Yuvası’nda Öğretmen olarak görev yapmaktadır.

2012 Eylül- 2013 Temmuz tarihleri arasında AGD Genel Merkez Teşkilat Komisyonu Başkan Yardımcılığı VE AGD 16. Bölge Başkanlığı görevlerini yerine getirdi.

2013 Ağustos ayında AGD Genel Merkez İnsan Kaynakları Komisyon Başkanlığı görevine getirilmiştir.

Halen  AGD Genel  Merkez İnsan Kaynakları Komisyon Başkanlığı görevin i yürütmektedir.

Evli ve 3 çocuk babasıdır.

» Başkanlık Divanı

Etkinlik
Takvimi

Dosya
Arşivi

Bültenler

Üye Olmak
İstiyorum

Online
Bağış