» Anasayfa / » Anadolu Gençlik Derneği olarak İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi ile Lisansüstü eğitim işbirliği protokolü imzaladık.

Anadolu Gençlik Derneği olarak İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi ile Lisansüstü eğitim işbirliği protokolü imzaladık.

 
Anadolu Gençlik Derneği olarak İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi ile Lisansüstü eğitim işbirliği protokolü imzaladık. İmzalanan protokol ile Anadolu Gençlik Derneği mensupları Sabahattin Zaim Üniversitesi tarafından sunulan lisansüstü programlardan özel ayrıcalıklarla yararlanıyor.
 
22 Ekim 2015 Perşembe günü düzenlenen protokol imza törenine AGD ve MGV Genel Başkanı Salih TURHAN, Sabahattin Zaim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet BULUT, AGD Genel Başkan Yardımcısı - Genel Merkez Akademik Çalışmalar Komisyon Başkanı Ömer Furkan KESİKBAŞ, AGD İstanbul şube başkanı Ali Uğur BULUT, İZU Öğrenci Konsey Başkanı Fuat TERZİ ve Mimar Enes ALUÇ katılım gösterdi.  İmza töreni sonrasında taraflar karşılıklı hediye takdiminde bulunuldu.
 
İmza Töreninde konuşan AGD ve MGV Genel Başkanı Salih Turhan; ahlaki seciyelerle dolu olan gençlerimizi aynı zamanda ilmi ve bilimsel çalışmalara yönlendirmek arzusunda olduklarını ve bu yüzden akademik çalışmaları çok önemsediklerini söyledi. İmzalanan Lisansüstü eğitim işbirliği protokolü için Rektör Prof. Dr. Mehmet Bulut bey’in şahsında Sabahattin Zaim Üniversitesi ailesine gençlerin eğitimi hususunda gösterdikleri özverinden dolayı teşekkür ederim dedi.
 
Törende konuşan Rektör Prof. Dr. Mehmet BULUT, bu ülkenin geleceği için eğitimli genç nesillerin yetiştirilmesi bu alanda çalışan STK’lara çok ciddi sorumluluk düştüğünü ve AGD gibi gençlerin eğitime katkı sağlayan sivil toplum kuruluşlarının varlığının çok önemli olduğunu ifade ederek; “Anadolu Gençlik Derneği bünyesindeki genç potansiyelini, biz de Sabahattin Zaim üniversitesi olarak akademik altyapımızı bir araya getirdiğimizde birlikte geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz için çok faydalı işler yapacağımızı düşünüyorum.” dedi.
 
Yüksek Lisans ve Doktora programlarını kapsayan protokol anlaşması 5 yıl süren bir işbirliğini içeriyor. İmzalanan Protokolle;  AGD üyelerinin bilgi ve becerilerini artırmak, çalışmalarında kullanabilecekleri bilimsel yöntemleri öğrenmelerini sağlamak, uluslararası standartları yakalamak suretiyle üretimde verimliliği ve kaliteyi artırmak amaçlanıyor. AGD üyeleri, kariyerlerini geliştirmek ve alanlarında uzmanlaşmak için,  aşağıdaki lisansüstü programlardan %50 ye varan oranda indirimli yararlanabilecekler.
 
SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ LİSANSÜSTÜ PROGRAMLAR
 
·         İslam Ekonomisi ve Uluslararası Finans
Doktora
·         Eğitim Yönetimi ve Denetimi
Doktora
·         Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (%30 İngilizce)
Doktora
·         Temel İslam Bilimleri
Doktora
·         Sosyal Hizmet
Doktora
·         Tarih ve Medeniyet Araştırmaları
Doktora
·         İşletme
Doktora
·         İngiliz Dili ve Edebiyatı
Doktora
·         Aile Danışmanlığı ve Eğitimi
Tezli / Tezsiz Yüksek Lisans
·         Eğitim Yönetimi ve Denetimi
Tezli / Tezsiz Yüksek Lisans
·         Uluslararası Finans ve Katılım Bankacılığı
Tezli / Tezsiz Yüksek Lisans
·         İngiliz Dili Eğitimi
Tezli / Tezsiz Yüksek Lisans
·         İşletme Yönetimi
Tezli / Tezsiz Yüksek Lisans
·         Temel İslam Bilimleri
Tezli / Tezsiz Yüksek Lisans
·         Özel Hukuk
Tezli / Tezsiz Yüksek Lisans
·         Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık
Tezli / Tezsiz Yüksek Lisans
·         Sosyoloji
Tezli / Tezsiz Yüksek Lisans
·         Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (%30 İngilizce)
Tezli Yüksek Lisans
·         Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler
Tezsiz Yüksek Lisans
·         Sosyal Hizmet
Tezli / Tezsiz Yüksek Lisans
·         Tarih ve Medeniyet Araştırmaları
Tezli / Tezsiz Yüksek Lisans
 
FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ LİSANSÜSTÜ PROGRAMLAR
 
·         Gıda Mühendisliği
Doktora
·         Şehircilik ve Kentsel Dönüşüm
Doktora
·         Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği
Doktora
·         Kent Çalışmaları ve Yönetimi
Tezli / Tezsiz Yüksek Lisans
·         Gıda Mühendisliği
Tezli / Tezsiz Yüksek Lisans
·         İş Sağlığı ve Güvenliği
Tezli / Tezsiz Yüksek Lisans
·         Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliği (%30 İngilizce)
Tezli Yüksek Lisans
·         Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliği
Tezli / Tezsiz Yüksek Lisans
 
 
 
2015-2016 PROGRAM ÜCRETLERİ (LİSANSÜSTÜ PROGRAMININ TAMAMININ ÜCRETİ)
 
PROGRAM
TAM ÜCRET
1.İNDİRİM ORANI %40 TUTARI
1.İNDİRİM UYGULANMIŞ TUTAR
2.İNDİRİM ORANI %10 TUTARI
1. VE 2. İNDİRİM (%50) UYGULANMIŞ TUTAR
TEZLİ Y.LİSANS
13.800,00 TL
5.520,00 TL
8.280,00 TL
1.380,00 TL
6.900,00 TL
TEZSİZ Y.LİSANS
12.700,00 TL
5.080,00 TL
7.620,00 TL
1.270,00 TL
6.350,00 TL
DOKTORA
26.000,00 TL
10.400,00 TL
15.600,00 TL
2.600,00 TL
13.000,00 TL
 
1.İNDİRİM ORANI        :AGD MENSUBLARININ TAMAMI BU İNDİRİMDEN (DERNEK KURALLARI –ÜYELİK,  AİDAT – HARİÇ) FAYDALANABİLİYOR.
2.İNDİRİM ORANI         :ÜNİVERSİTEYE BAŞVURAN AGD MENSUPLARININ TOPLAMI 10 KİŞİYİ GEÇERSE, BÜTÜN ÜYELER FAYDALANABİLİYOR.
ÖDEME İMKÂNLARI     :KREDİ KARTINA 9 TAKSİT YAPILABİLİYOR.
İNDİRİM ŞARTI              :BAŞVURU SAHİBİNİN; AGD MENSUBU OLDUĞUNA DAİR RESMİ YAZIYI AGD GENEL MERKEZİN ÜNİVERSİTEYE İBRAZ ETMESİ.
 
BAŞVURU VE İNDİRİMDEN YARARLANMA SÜRECİ
 
AGD mensuplarının bu indirimden yararlanabilmesi için öncelikle İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi tarafından açılan lisansüstü programlar için üniversite tarafından yayınlanan ilanda istenilen başvuru kriterlere sahip olunması gerekmektedir. Kesin kayıt hakkı kazanan AGD mensupları kayıt bilgileri ve referanslarını AGD Genel Merkez Akademik Çalışmalar Komisyonuna (akademikcalismalar@agd.org.tr) iletecektir. AGD kesin kayıt hakkı kazanan mensuplarının Lisansüstü eğitim işbirliği protokolünden istifade edebilmesi için Üniversiteye resmi yazı gönderecek ve böylelikle AGD mensupları bu indirimden faydalanabilecektir.
 
PROTOKOLÜN SÜRESİ
 
(1) Öğrenim ücreti, her yıl Üniversite tarafından belirlenen miktarın %40’u kadar indirimli olacaktır. AGD’den kayıt yaptıran öğrenci sayısı 10 ve üzerinde olduğu takdirde ilave %10 indirim yapılır. Öğrenim ücretinin tamamı programa kesin kayıt sırasında (peşin veya taksitli olarak) ödenir. Üniversite’nin anlaşma yaptığı bankaların kredi kartlarına 9 aya kadar taksit imkânı sağlanır.
(3)  Öğrenim ücretleri paket ücreti olup, herhangi bir nedenle kaydını alan öğrenciye ücret iade edilmez ve arta kalan taksitleri de ödemekle yükümlüdür. AGD bu konuda üyelerini bilgilendirir.
 
TARAFLARIN YÜKÜMLÜLÜKLERİ
 
(2) ÜNİVERSİTE’NİN YÜKÜMLÜLÜKLERİ  : Lisansüstü eğitim-öğretim ve araştırma çalışmaları ile ilgili duyuru, afiş ve broşürleri hazırlamak. Lisansüstü programlara başvuracak adayların müracaatlarını alıp, kesin kayıt hakkı kazanan adayları tespit etmek.  Lisansüstü programından yararlanacak öğrencilerin Yükseköğretim Kurulunun belirlediği mevzuata uygun olarak eğitim, öğretim ve araştırmalarını başarı ile tamamlamalarını sağlamak. Programlarda okutulacak dersler ve içerikleri belirlemek. Her öğrenciye bir akademik danışman atayarak öğrencilerin eğitim öğretim faaliyetleri ile ilgili hususlarda ve karşılaştıkları diğer sorunların çözümünde yardımcı olmak. Öğrencilerin ödev, proje ve tez konularının mümkün olduğunca Dernek’in amaçları ile ilgili konularda seçilmesine özen göstermek. Öğrencinin eğitim - öğretim ile ilgili aldığı dersleri, disiplin ve başarı durumunu yarıyıl sonlarında AGD’ye bildirecektir.
 
(3) ÖĞRENCİNİN YÜKÜMLÜLÜKLERİ  : Öğrenim ücreti öğrenci tarafından ödenecektir. AGD’nin öğrenim ücreti ile ilgili herhangi bir sorumluluğu yoktu. Öğrenci, kayıtlı olduğu lisansüstü programını normal öğrenim süresinde tamamlamak zorundadır. Bu süreler sonunda kayıtlı olduğu programı başarı ile tamamlayamayanlar, daha sonraki yarıyıl(lar)da ilgili yarıyıla ait Üniversite tarafından belirlenen ders/tez ve/veya kredi başına düşen öğrenim ücretini ödemek şartı ile öğrenimlerine devam etmek için kayıt yaptırabilirler. İlk kayıt tarihinden itibaren, öğrencinin mazeretsiz olarak eğitime başlamaması veya başlayıp da devam etmemesi veya Üniversite’nin lisansüstü yönetmeliğinde yer alan hükümler kapsamında üniversiteden ilişiğinin kesilmesi halinde o tarihe kadar ödenen öğrenim ücreti iade edilmez.  Öğrencinin başarısız olması nedeniyle tekrar aldığı derslere ait ücretler ile tez-proje-seminer teslimine ait süre gecikmelerinden kaynaklanan ücretler, öğrenci tarafından ödenir. Bu miktar, derslerin tekrar edildiği veya fazla dersin alındığı yıl için protokol kapsamında lisansüstü öğretimi için alınacak öğrenim ücretinin kredi başına düşen tutarı esas alınarak hesaplanır. Eğitim-öğretim sırasında Üniversite tarafından örgün ve/veya internet ortamında sunulan ders materyalleri dışındaki ders materyali, kitap ve diğer kaynaklar öğrenci tarafından karşılanacaktır. 

» İlgili Başlıklar

Etkinlik
Takvimi

Dosya
Arşivi

Bültenler

Üye Olmak
İstiyorum

Online
Bağış