AGD, Gençlerle Online Buluşacak

img

AGD, koronavirüs salgını nedeniyle bu yıl yaz etkinliklerini online gerçekleştirecek.

E-Yaz Etkinlikleri’yle ortaokul öğrencilerini bir araya getirecek olan AGD, öğrencilere milli ve manevi farkındalığı artırmaya yönelik etkinliklerle gençlerle buluşacak. E-Yaz Etkinlikleri’ne son başvuru tarihi ise 3 Temmuz 2020 olarak duyuruldu.

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını dünyayı kasıp kavururken, Türkiye’nin en büyük gençlik harekâtı olan Anadolu Gençlik Derneği (AGD) her şeye rağmen gençlere ulaşmaya devam ediyor. AGD’nin efsane hale gelen ve her yıl düzenlediği yaz etkinliklerini bu yıl yaşanan salgın sürecinden dolayı online olarak gerçekleştirilecek.

YAZ AYINI VERİMLİ GEÇİRİN

AGD’nin e-Yaz Etkinlikleri yaz tatili döneminde ortaokul öğrencilerine yönelik olurken,  e-Yaz Etkinlikleri’nde Kur’an-ı Kerim, ilmihal, akaid, adabı muaşeret, peygamberler tarihi, örnek şahsiyetler, sosyal kültürel ve teknolojik faaliyetlerin içerisinde olduğu öğrencinin, eğlenirken öğrendiği tatil dönemini verimli geçirdiği bir etkinlik olarak öne çıkıyor.

SON BAŞVURU TARİHİ 3 TEMMUZ CUMA

 

AGD’nin Yaz Etkinlikleri’nde öğrencilere maddi ve manevi sorumluluk farkındalıkları yükleniliyor. Etkinlikler kapsamında, tarihe, çağa ve yarınlara duyarlı kardeşliğin, merhametin, sevginin ve iyiliğin yaygınlaşmasında emek sahibi adaletin tesisinde kararlı bilgili, inançlı ve çalışkan bireylerin yetiştirilmesi hedefleniyor. AGD’den yapılan açıklamada, 6 Temmuz – 14 Ağustos 2020 tarihleri arasında yapılacak olan e-Yaz Etkinlikleri kayıtlarının başladığı duyurulurken, öğrencilerin e-yazetkinlikleri.com adresine girip kayıt yaparak katılabilecekleri etkinlikler için son başvuru tarihinin 3 Temmuz 2020 olduğu bildirildi.